Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet pici babát...

Mikortól lehet pici babát kenguru-ban hordani? (kisfiú)

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 21:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Születésétöl kezdve.
2012. máj. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Lehetőleg soha. Hogy miért?

Mert:

-a kenguruban nincs biztosítva az ortopédiailag megfelelő terpesz, az ún. békalábtartás, hanem a lábai lógnak egymás mellett, ez a csípőnek nem tesz jót

-nincs megtámasztva az egész feneke, hanem a lába között tartja e gy kis anyag, így az egész testsúlya arra az egy pontra terhelődik, ez nem jó a gerincnek

-a kenguru kiegyenesíti a baba gerincét, holott, annak hordozás közben a természetes C alakot kéne felvennie

-a hordozó személynek is kényelmetlen, mert csak elől lehet benne hordozni (7 kilótól háton ajánlott hordozni, mert elől hordozni egy ekkora babát nagyon megterhelő, ugyanis az ember háton hordozásra termett), és a baba nincs elég magasan és nem simul elég szorosan a hordozó személyhez, így nem oszlik el megfelelően a súly

-ha a baba már nézelődni akar, akkor már nem tetszik neki, ha elől, arccal befelé hordozzák, ezért a szülők kifelé fordítják - holott ez a hordozás lehető legrosszabb formája (helyette lehet csípőn és háton hordozni)

[link]


A lényeg: egy megfelelő hordozóeszközben a babának olyan pózban kell lennie, mintha kézben lenne. Megfelelő eszköz pl. a hordozókendő, mei tai, csatos hordozó, karikás kendő.

2012. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

én pár évig kengurukkal kereskedtem, tényleg vannak nagyon szuperek, de én csak 3 hónapos kortól ajénlom.

vannak újszülött kenguruk is amiben fekszik a baba, nekem azok nem tűnnek biztonságosnak, volt olyan amit vissza is hívtak mert 2 csecsemő megfulladt.


igazán akkor jó a kenguru ha mondjuk túrázni mentek vagy nagyobb sétára, hétköznapokra meg talán inkább a mei tai jobb. persze a legtöbben a kendőre esküsznek, én bevallom, nem tudom jól megkötni... :)

2012. máj. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Lehetőleg soha. Én is megvettem egy elég minőségit, úgy dobtuk ki ahogy volt, emrt több szakember elmondta, hogy eszembe ne jusson használni. Mei tai kendő megfelelő helyette.
2012. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%

Van olyan kenguru, amit újszülött kortól lehet használni, és nem fekvő helyzetben van a baba. Nekünk Chicco go baby van, nagyon bevált, nekem is kényelmes és a kisfiam is szereti. Már az első sétától kezdve használjuk.

Olvastam én is ezt a huhogást a neten, hogy nem tesz jót a gerincének és a csípőjének, megkérdeztem a gyerekorvosunkat, és az ortopéd orvost is, amikor voltunk csípőszűrésen, azt mondták, hogy semmi gond nincs a kenguruval, ha nem egész nap abban van a gyerek. Az, hogy napi 1-2 órát ezzel sétálunk, nem okozhat semmiféle gondot egy egészséges babánál.

Engem ezzel megnyugtattak, jobban hiszek az orvosoknak mint azoknak akik beveszik a babakocsi/hordozókendő/mei tai gyártók marketing szövegét :)

Lehet lepontozni, megszoktam :)

2012. máj. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
soha, tedd kendőbe, majd 4-6 hónapos korától mehet Mt-ba, majd h ül SSCbe, kengurut feletsd el, fiúnál főleg, összenyomja a heréit mert azon "lóg" szegény az összes kenguruban
2012. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

kenguruban inkább ne!!!


[link]


[link]

2012. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

miért hiszi azt mindenki, hogy az orvosok mindenhez értenek ? sok ortopéd orvos meg óva int a nem megfelelő terpesztéstől


a kengurun megfelelő támaszték sincs a hordozó személynek sem, nem csoda hogy nem bírják sokáig hordozni benne a gyereket

2012. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
heresérv fiúknál előfordul sajnos, mert a gravitáció húzza le és olyan mintha egy seprűnyélen ülne a baba, mivel nincs jól alátámasztva :(
2012. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Ok, az orvosok semmihez nem értenek, ellenben a huhogó ősanyák itt mindent jobban tudnak :)

Ennyi erővel a fiúk biciklire se üljenek egyébként, az is összenyomja...

2012. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!