Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős volt a babát...

Milyen idős volt a babát amikor leszokott a cumiról?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, hála istennek eddig nem sokat cumizott. Viszont az elmúlt pár napban rosszul alszik, valószínű a foga miatt. Sajnos tejem már nincs, így csak cumival tudom megnyugtatni. Félek, hogy már nem tud majd nélküle aludni, és nehéz lesz leszoktatnom róla. Nektek hogyan sikerült és milyen idős korban? Csak kíváncsi vagyok.
2012. máj. 10. 12:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi "babád"
2012. máj. 10. 13:01
 2/9 anonim ***** válasza:

5 évesen :)

előtte többször is le, és visszaszokott. Hátránya, hogy pösze, de a logopédus jól kezeli :)

2012. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyik babám nem szerette a cumit, kezdetektől az ujját szopta, a másik három hónapos koráig cumizott, aztán ő is áttért az ujjára.
2012. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem kellett leszoktatni a játszócumiról,mert Ő maga döntött úgy,hogy neki nem kell.

10 hónapos volt és mentünk az utcán,elhagytuk és nem vettem észre,visszafelé jövet megpillantottam az út szélén,az autó rámehetett és darabokra tört.Azonnal pótoltuk,ugyanolyan színüvel,formájuval,mert nappal még nem igazán kellett neki,de este elalváshoz igen.Este odaadtam neki,kivette a szájából,megnézte és földhöz vágta,nem kellett neki!És nem is kereste a régit,elaludt cumó nélkül,azóta így vagyunk.Viszont a cumisüveg az valami kötelező elem este és reggel,mert tejfüggő a gyerek.Este szabályosan kéri a "tejsikó"-t,reggel meg olyan mint a felnöttek kávé nélkül,csak az üveg tej után indul a nap.Sokáig így fog ez maradni nálunk,úgy néz ki..

2012. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8 hónaposan szokott rá (ekkor jöttek felül a fogai és nagyon megviselték) és kb. 2 évesen elégeltem meg, hogy egy cumi max egy hétig bírta. Ráadásul csak egyfajtát szeretett (természetesen a drágábbik fajtából valót), a többit a szájába sem vette. Pár nap alatt beletörődött, hogy nincs kedvenc cumi, a többi (ezek voltak az alvósak, amiket csak fogdosott alvás közben) pedig nem kellett neki.
2012. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3,5 évesen most adtuk oda a cumit a nyuszinak. Pár napig még kérdezgette alvás előtt, hogy hol a cumi, akkor elmondtam, hogy odaadta a nyuszinak, aki elvitte más kisbabáknak akiknek szükségük van rá...


Előbb is megtehettem volna ezt, de eddig nem mertem. Mostanra viszont már nagyon meguntam a cumizást (sajna mivel vitte oviba is alváshoz, ezért mindig tudta, hogy nálunk van, így pl a mamánál is addig hisztizett érte, míg megkapta).

2012. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Holnap lesz 2 éves a kisfiam és még intenzíven cumizik bár most jönnek a hátsó nagyörlő fogai és még a szemfogai sincsennek kint!Amikor fogzik ő ezzel nyugtatja meg magát.Én úgy vagyok vele inkább a cumi mint minden koszos sz@rt a szájába tömködjön vagy az újját szopizza amit nemtudok tőle elvenni.Úgy gondolom,hogy ha kint lesz az összes foga majd elviszi a nyuszi vagy a jézuska addigra már lesz olyan értelmes hogy felfogja.A cumi nem ördögtől való,főleg a mai cumik amik fogszabályózósak.

6 hósan ne aggódj még sztem sőt még csak ezután jön a cumis korszak.

2012. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A kislányom 3 évesen szokott le, de 12 évesen megint rászokott a "cumira"..
2012. máj. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
12 évesen cumizik vagy hogy érted?
2012. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!