Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumirol leszoktatashoz tippjei...

Cumirol leszoktatashoz tippjeitek vannak? Mi lenne az?

Figyelt kérdés
Egesz nap log a fiam szajaban a cumi. Allandoan begyullad a mandulaja es a doki szerint is lehet a cumi az oka, pedig rendszeresen kifozom. Bevalt tanacsokat szeretnek, koszonom!
2012. máj. 4. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
én azt csináltam mikor még cumizott a fiam, de már túl nagy volt ahhoz, hogy bármikor a szájában legyen,nem is tudom, talán 10 hónapos kora körül döntöttem így, egyszerűen eltettem. ha nyűgös volt megkapta, meg alváshoz. mikor ezt megszokta akkor már az ágyában lehetett hagyni a cumit, és csak ott is használhatta. 2 évesen egyik napról a másikra nem kérte többé :)
2012. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Mennyi idős? Ha értelmes, meg tudod vele beszélni, hogy elmentek a játék boltba, választhat valamit, amire vágyik, és a cumival fizettek érte! Nálunk ez bevált.

Vagy pedig a megszégyenítés, hogy valaki beszól neki hogy ekkora fiúnak minek cumi, nem való az már neki... Gyerek koromban ezért magamtól dobtam ki a kukába a cumit, többet nem is kellett, mert rosszul esett ahogy a Doktor néni beszólt.

2012. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem kb fél éves korától már csak alvásnál cumizott a babám, illetve mikor a fogai jöttek, akkor többször, 2.5éves volt, mikor a jézuskának odaadtuk az ajándékokért cserébe! :) Egy nap alatt így leszokott- könnyen vette, ebből is gondoltam, hogy jó döntés volt ez így, és már érett volt rá, nem viselte meg.
2012. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A megszégyenítés TILOS! Azzal csak rosszabb lesz. Nappal foglalja el magát egyedül valamivel,akkor nem kéri majd a cumit.
2012. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Napközben, ha épp játszott, kivettem a szájából a cumit. Először csak ritkán, majd egyre többször. Nagyjából 1 hét alatt átszokott arra, hogy csak az alváshoz használtuk a cumit ill. ha nagyon hisztis volt. Ez kb. 10 hónapos korában volt. Most 20 hónapos, a cumi ott van az ágyában, de már többször alszik nélküle, mint vele. Ezt is úgy kezdtem, hogy ha elaludt kivettem a szájából s volt éjszaka , hogy észre sem vette. De ezt már csak akkor, mikor már nappalra megszokta cumi nélkül. Csak fokozatosan! :-)
2012. máj. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi most hagytuk el a cumit.3 éves és egy hónaposan.Nem vált be hogy csak az alváshoz kap.Állandóan követelte,ott lógott egész nap a szájában.Mindig elszakadtak és vettem az újat.Pár hete amikor láttam hogy el fog szakadni a cumi mondogattam neki ha ez is elszakad ki kell dobni a kukába és neki már nem adnak a boltba másikat mert már nagy lány.Amikor elszakadt fogta és kidobta.Pár napig elsírta magát este a cumiért és még most is szokta emlegetni de vége a cumikorszaknak.
2012. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lánykám 21 hónapos. kb. két hónapja jönnek a hátsó fogak, egyszerre több is. azóta megint csak a cumika létezik neki, pedig addig már csak alváshoz kellett. ha el is veszem sír hogy: ciiii (ő így hívja a cumikát) és jár fel a lakásban sírva mondogatva hogy: ciiiii....na ezek után kinek lenne szíve nem odaadni neki? nagy ritkán előfordul hogy le tudom tetetni vele, de pár perc és megint keresni kezdi....tényleg keményítsem meg a szívem és hagyjam sírni?
2012. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!