Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babámnál egyre...

2 hónapos babámnál egyre többször fordul elő ha kézben van görcsös merevség. Összehúzza magát és nem vesz levegőt. Arca teljesen elvörösödik. Engem nagyon kezd aggasztani és félek hogy valami más van a háttérben. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Szívzörejjel született és van egy 2mm-es lyuk a szívén.Vagy lehet hogy epilepsziás lesz?
2009. jún. 25. 11:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Jesszusom!!!Orvos mit mond???A hideg rázott mikor olvastam...
2009. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
én nem itt kérdezném ezt meg,hanem sürgősen orvoshoz vinném. ha nem tud a háziorvos hozzászólni, vidd be a gyerekosztályra szerintem, ahol jobban értenek az ilyenekhez. biztos, hogy meg tudják mondani mit tegyél és mit ne, esetleg tudnak epilepsziavizsgálatot is végezni nála.
2009. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is, azonnal beszélj az orvosotokkal!!!! (ha még nem tetted meg)

Remélem semmi probléma, de fő a biztonság!

2009. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.A háziorvos azt mondja előfordul náluk hogy erőlködnek.De én szerintem ez már nem az.Kedden megyünk kardiológiára megint és ott szólni fogok a gyerekorvosnak.Ha megrázom vagy másképp fordítom egyből elmúlik.
2009. jún. 25. 11:41
 5/19 anonim ***** válasza:

kisgyereket még nem láttam epilepsziás rohammal megmondom őszintén, de kicsit van olyan gyanúm, hogy nála ilyenkor enyhe rohamok zajlanak le. ez ekkora korban még nem okoz nála óriási problémát, de később sokkral rosszabb lehet. ha éppen eszik és iszik vagy játszik a szájában van valami, nagy baj lehet belőle, ha tényleg ilyen rohamai vannak.

Mindenképp konzultálj szakemberrel! Szerintem a gyerekorvosotok kicsit felelőtlen, ha ezt elintézi egy ilyen mondattal, hogy néha erőlködnek:-( azért nálatok van olyan probléma, ami miatt jobban oda kell figyelni a gyerkőc mindenféle reakciójára, viselkedésére! Remélem semmi gond nincsen!

2009. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk is szívzörejünk van és 4mm a lyuk de soha ilyen problémánk nem volt és a kardiológus szerint semmi baj nem történhet emiatt.


4,5 hós anyuka

2009. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem hogy semmi komolyabb baja nincs.De nem hagyom ennyiben a dolgot.Igen felelőtlenség volt tőle.Gondosabban kellene odafigyelnie rá a betegsége miatt.És semmi problémátok nem volt hogy ekkora neki is a lyuk a szívén?
2009. jún. 25. 11:56
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem tűnik epilepsziának. Én epilepsziás vagyok, és ezért különösen odafigyelek erre a babámnál. Én akkor ijedtem meg, mikor szopi közben félálomban elkezdett remegni a lányom feje és felsőteste. A kezelőorvosomat kérdeztem, aki az egyik legnagyobb szaktekintély az országban, ő azt mondta a csecsemőkori epilepsziának teljesen mások a tünetei: hirtelen, látszólag akaratlan nagy ívű végtagmozdulás, illetve pár másodperces "elrévedezés" mikor semmi inger sem jut el hozzá a külvilágból.

Légzésgörcs sem lehet, mert akkor kékülne szegény.

Igaza van mindenkinek, nem szabad ráhagyni a körzetisetekre, mindenképpen javaslom Neked, hogy kérj beutalót gyermekneurológiára. Valószínűleg a kardiológusok sem tudnának semmi okosat mondani. Nemrég voltunk kardiológián (szívzörej szintén), legalább fél óra volt, míg kikérdeztek minket a tüneteiről, ilyen jellegűt, mint a tietek, meg sem említettek. Úgyhogy szerintem nem kardiológiai probléma lehet.

2009. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok tanácsot.Máshoz fogok fordulni.
2009. jún. 25. 12:15
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem betegség. Mi az Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben voltuk magánrendelésen mert hatalmas a várólist nálunk egy szívuh-ra és ott nagyon szépen elmondott a doki mindent. Kérdésem sem maradt. Azt mondta,h.4 éves korig is záródhat de ha nem akkor ssem kell csinálni vele semmit és sok ember él így aki nem is tud rólastb...ill. nyugodtan lehet majd élsportoló is ha felnő. Szóval ettől semmi baja nem lehet és főleg nem betegség.

Jobbulást! Remélem semmi baj nincs!

4,5 hós anyuka

2009. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!