Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyeden lévőknek kell adóbevall...

Gyeden lévőknek kell adóbevallást beadni?

Figyelt kérdés
Akinél akartam csináltatni, azt mondta gyeden nem kell adózni.Viszont én kaptam adóbevallás kitöltésére papírt, nagy borítékban.
2012. máj. 10. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Kell szja bevallást készíteni. Időd már nem sok van, közeleg a határidő :(

Én is GYED-en vagyok, ráadásul könyvelek is, úgyhogy hidd el hogy kell a bevallás.

2012. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És milyen papírt kell bevinnem hozzá?nekem csak 2011es adatlapjaim vannak, amit az oep küldött, de arra meg azt mondta hogy nem jók.
2012. máj. 10. 17:46
 3/9 anonim ***** válasza:
M30 as nyomtatvány amit mindenkinek kipostázták január 31ig.
2012. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen az megvan, nagy borítékos, de ahhoz még kellenek valami adatok is nem?? na és nekem az oep küldözegett folyton " adatlapokat" , többet is, és azt mondta a könyvelő hogy nem jók azok, pedig más papírom nincs ami alapján megtudná csinálni.
2012. máj. 10. 17:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán másik könyvelőt kellene keresned:S


Mindenesetre a gyed adóköteles jövedelem, neked is vonnak belőle adót, így bevallást is kell hozzá készíteni. A papíron, amit küldött az OEP rajta kell lennie minden egyes adatnak, amit a bevallásba be kell írni.

2012. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát időm nincs már és nem ismerek másik könyvelőt sem :(.

Nem tudom mi lesz teljesen elvagyok már keseredve.

2012. máj. 10. 18:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Az OEP minden hónapban küldte a havi elszámolást és januárban küldött egy éves összesítőt is, az alapján meg lehet csinálni. De ha az nincs meg, csak a 12 db havi adatlap, szerintem az alapján is megcsinálható, mert rajta vannak a szükséges összegek, csak össze kell adogatni őket.

És tuti, hogy kell bevallást csinálni, úgyhogy gyorsan keres egy másik könyvelőt, vagy bárkit, aki kicsit konyít hozzá, 10 perc alatt kész lesz vele.

2012. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Apeh is megcsinálja az adóbevallást,bár azt a határidőt lekésted,mert február 15-ig kellett azt a nyomtatványt eljuttatni hozzájuk.Én már 2éve velük csináltatom meg.Egyébként nyomtatványokért be lehet menni hozzájuk is,ott is adnak.Mindenképen kellett kapnod az OEP-től olyan papírt amin rajta van az,hogy mennyi volt a bevételed és mennyi adót vontak le tőled,mivel a Gyed is adóköteles.
2012. máj. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A GYED is adóköteles... Ha letöltöd az apeh.hu-ról a kitöltő programot, egész egyszerű (nem vagyok zseni /sőt: abszolút nem értek hozzá/ az ilyen dolgokban, de még én is meg tudtam csinálni az adóbevallásomat :D)

2012. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!