Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki gerincbetegséggel hordozott?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék majd hordozni, de félek, hogy a gerincsérvem (ágyéki szakaszon, ha ez számít) megakadályoz majd benne. Tényleg igaz, hogy a HELYES hordozás nem okoz fájdalmat, illetve javítja a tartást?

2012. máj. 10. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem sérvem van, hanem a csigolyáimmal van baj, nagyjából a hátam középső szakaszán. Az orvosom nem ajánlotta, max alkalmanként, hogy magamon hordjam a babát. Abban viszont van valami, hogy javítja a tartást.
2012. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyitott gericem van, hordozom a lányom,másfél éves. Ha kezdettől fogva,magadat is hozzászoktatva- erősítve hordozod a babát és folyamatos az orvosi kontroll, hordozhatsz:). Valóban, helyesen hordozva nehéz görnyedni,hanyagul tartani magad:). Fontos azonban, nálad ilyen betegségggel, hogy menj el tanfolyamra vagy hívj tanácsadót, rengeteget segít és megmutatja az apró trükköket, amiktől kényelmes és ártalmatlan a hordozás, és amiket videoról/ képekből nem tudsz megtanulni. És minden tiszteletem mellett mondom, hogy sok orvos egyáltalán nem ért a hordozáshoz, nem tudják, hogy helyesen hordozva a baba és az anyuka súlypontja eggyé válik, nem leng/ mozog a gyerek a kötésben, így nem teszi ki extrém terhelésnek a gerincet(persze ha nem 10 kilós babával kezdi a hordozást,hanem szépen fokozatosan).

Ismerek olyan anyukát, aki éveken át küzdött a Tiédhez hasonló problémával, hordozta a babáját teljesen panaszmentesen:). Sőt, a mély hátizmai szépen megerősödtek, sok terhet levéve a csigolyákról.

Hozzátenném még, hogy egészséges gerinccel is 6- 7 kiló az elöl hordozás súlyhatára(e felett nem jó a hordozó személy hátának, derekának, gát- tájékának), e felett erősen ajánlott háton hordozni.

2012. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!