Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hordozott babáknak tényleg...

A hordozott babáknak tényleg kimarad a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Kimaradni biztosan nem fog, hiszen az a személyiség fejlődésének egyik lépcsője.
2011. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom ez valami hordozókendős duma.
2011. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor ha a nap 24órájában rajtad van a gyerek.

Azt meg nem fogod.

Én is hordozom, a gyereket, a nagyot csak kenguruban, és attól függetlenül, hogy velem volt 24órát testközelben, stb játszani is csak az ölemből-ben, ha pisilni mentem sírt, soroljam?

Szükséges rossz, max a lefolyása enyhébb, de ki nem marad.

2011. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én elég sokat cipeltem a lányomat annó, hát nem maradt ki a szeparációs szorongás, sőt egyenesen rémes volt! Míg kihúztam a szemetest a gyerek lilára ordította a fejét, pedig kb másfél percre hagytam magára! De elmúlt, csak nagyon nehéz időszak volt.
2011. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem hordoztam, és van szeparációs szorongás, de egyáltalán nem vészes. Sokat eljátszik egyedül is, csak időnként van, hogy mellette kell ülni.
2011. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egy éves koráig hordoztam, napi 1-2 órát. Nálunk nem volt olyan, hogy ordított utánam,illetve igen: egyszer, úgy másfél évesen volt egy nap, amikor reggeltől-estig vele kellett lennem, mert különben nagyon sírt. Bevallom, élveztem azt a napot :) De gondolom, ez még előjöhet, nem hiszem, hogy egy nappal "megúsztuk". Most 2 éves.
2011. ápr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, hallottam egy hordozókendős anyukától, de elég hihetetlennek tűnt és kíváncsi voltam a tapasztalatokra.
2011. ápr. 19. 09:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de az én fiam akkor nem fejlődik rendesen, mert neki nem volt szeparációs szorongása. Nem hordoztam többet soha a kelleténél, nem is volt hordozó kendőnk, a kengurut olyan 4 hónapos koráig használtuk, ha távolsági busszal közlekedtünk (havi 2-3 alkalom).

Most 19 hónapos, sohasem ordított utánam, nem volt anyás időszaka, nem volt még olyan, hogy ne tudtam volna tőle menni wc-re, konyhába, akárhova... Eljátszik egyedül, vagy csak újságot lapozgat ha főzök, segít mosni (bepakolni a ruhát, és bekapcsolni a gépet).

Inkább apás, ha reggel kinyílik a szeme, már kiabál, hogy APA és a nap folyamán is sokszor keresi. De ez azért van, mert már 3 hete itthon van szabin, így sokat vannak mostanában együtt, míg előtte 3 műszakba járt, és ritkábban látta.

2011. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!