Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik név tetszik nektek a...

Melyik név tetszik nektek a lentiekből? Nem tudunk dönteni. Nagy vezetéknév mellé.

Figyelt kérdés

Amanda - becézés Ami

Rubina - Rubi

Tamara - Tami (ez nekem furi)



2012. máj. 10. 21:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én voltam,aki a Natasát ajánlotta. Nekem személy szerint jobban tetszik,mint a Natália. Mikor még nem tudtuk a kisebbik fiamról,hogy fiú lesz,akkor a lánynevek között felmerült a Natasa is,mint lehetséges választás. Aztán végül Nadin lett volna,de azt azért nem írtam,mert azt emelted ki,hogy lehetőleg sok a betű legyen benne.
2012. máj. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam, hogy szerintem nem vagy magyar. :) Akkor inkább tényleg Natasa legyen, bár nem magyar de szép. A többi ne haragudj meg de katasztrófa. Nekem is a brazil szappanoperák jutnak róla eszembe. A Nagy Natasa viszont jól hangzik.
2012. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
78%

Szeretnék levezetni egy okfejtést, amit egy újságírótól tanultam, akinek ugyebár az a dolga, hogy a magyar nyelvet és szavakat a legmélyebb rejtelmeikben is ismerje.


Keresztnevet úgy érdemes választani (akkor lesz szép, harmonikus az összhatás a vezetéknévvel), hogy "ellentétes" legyen a vezetéknévvel. Tehát:

- ha a vez.név rövid, akkor a ker.név legyen hosszabb, és persze ez fordítva is igaz

- ha a vez.névben inkább mély magánhangzók vannak (a, á, o, ó, u, ú), akkor érdemes a ker.névnek magas hangzókat tartalmazni (i, í, e, é, ö, ő, ü, ű), és fordítva is persze

- ha a vez.név mássalhangzóra végződik, akkor kezdődjön a vezetéknév magánhangzóval, hogy könnyebb legyen kiejteni a nevet, és persze vica versa.


Ezek fényében nézzük ezt a szitut: a vezetéknév a Nagy, ami rövid, 1 szótagos, mély hangzó van benne és mássalhangzóra végződik. Tehát ha harmonikus összhatást szeretnél, olyan keresztnév kellene, ami hosszú, magánhangzóval kezdődik és inkább magas hangrendű magánhangzók vannak benne.

Pl: Iringó, Evelin, Enikő, Emili, Eperke, Imelda.

Vagy ezek is jók, bár csak két szótagosak: Ivett, Inez, Írisz, Eszter.

Illetve jók a vegyes hangrendű nevek is, amelyekben van magas és mély magánhangzó is: Emília, Imola, Édua, Edina, Eliza

Esetleg fordítva, hogy mély hangzóval indul: Amarilla, Angelika, Abigél stb.


Persze nem kötelező ezt követni, de szerintem hasznos! :) Az én páromnak is hasonló a neve, mint a Nagy (ugyanígy egy szótag és 'A' betű van benne és msh-ra végződik). Nekünk Angelikánk lesz, ha egyszer lesz kislányunk ;)


A lényeg: szerintem egy csupa A betűs névvel, mint a Tamara, Natasa vagy Amanda nagyon sötét, komor lenne a név. Mondd csak ki, csupa mély A betű, elég borús. Fel kell dobni néhány vidám i-vel vagy e-vel ;).

2012. máj. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Közben látom, hogy az Iringót meg az Imeldát rossz helyre írtam, azok is vegyes hangrendűek :P. Bocsi!

Csak a pontosság végett ;)

2012. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Kedves okfejtő :-) Köszi a levezetést, szó ami szó rendben van. A nevek közül az Angéla és az Imola tetszik.

Viszont izgalmasnak találom az egyfajta mgh-ós megoldást, Nagy Natasa. Ha nyelvtanilag szépnek nem szép, de izgalmas megoldás, nem?

Na de még úgyis kell rá aludni párat, mire megérkezik a bubuska :-)

2012. máj. 14. 15:47
 26/27 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik az Amanda! A Rubina sem rosz, jobb mint a Rubinka, amiből ismerek 2-t is. A Tamara sem rossz.

A Natasa nekem is tetszik!

Nekem legjobban a Nagy Amanda tetszik ezek közül, főleg ha neked tetszik a sok A.

Ajánlanám még: Kata, Vanda, Marianna, Julianna, Galina, Hajnalka, Janina, Johanna, Karola, Majoranna, Manna, Pandora, Szabina, Szandra, Vanessza, Zsanna

2012. máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Nekem Tamara nevem...-.-
2019. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!