Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17-18 hónapos gyermeketek...

17-18 hónapos gyermeketek mennyire önálló a beszédben vagy kérésre teljesítésben?

Figyelt kérdés

A kisfiam 16 hónapos múlt a hónap végén tölti a 17-et.Nagyon öntörvényű,nem igazán érdekli,ha kérek tőle ezt azt.A cipőjét hozza,meg a zokniját,ha leveszi,de más dologra nem nagyon lehet rávenni.Pedig biztosan megérti,mert elindul,ha azt mondom neki ücsülj az ágyikóra,de aztán mégis mást csinál.Nem nevez meg ruhadarabokat sem testrészeket,sőt amilyen szépen beszélt eddig,most már azt is kezdi elhagyni.Inkább mutogat és gajdol,amit nem vagyok hajlandó megérteni,akkor dühbe gurul ledobja magát a földre és hiszti.

Miért visszafelé fejlődik,miért nem előre?

Láttam ma egy videót Zoé babáról,hát még a levegő is kiszaladt belőlem,hogy milyen ügyes értelmes kislány az én kincsem hozzá képest...sehol sincs.Másnak is vannak ilyen gondjai?


2012. máj. 11. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális 17 hónaposod van! Csak egy javaslat. Értsd meg, ha csak mutogat is, mert a bizalmát veszti el irántad. FOG beszélni, ne türelmetlenkedj, és ne hasonlíts össze sem Zoé babával, sem Pistikével, se senkivel!!!
2012. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló.

Továbbra sem fogom megérteni,ha rámutat a kutyára amikor előtte már mondta,hogy ott kutyus és a nevét is mondta.Nem hinném,hogy elvesztené a bizalmamat,csak hát tudod én sem mutogatással fejezem ki a szándékomat eleve tőle is elvárok némi készséget erre a mutogatáson kívül is.

Nem hasonlítom össze egyik másik babával sem, ez pusztán irányadó,hogy más gyermekek milyen irányban fejlődnek természetesen nem várom el a gyermekemtől ugyanazon dolgokat,de látom azt,hogy attól a babától az én kisfiam messze elmarad.Éppen ezért is tettem fel a kérdést,hogy tudjak egy olyan mércét felállítani,ami megnyugtat,vagy fokozottabb odafigyelésre sarkal engem.

Köszönöm a kedves tanácsot,valahogy a kérdésemre mégsem kaptam választ.

2012. máj. 11. 08:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Azért nincs "iránymutató", mert minden gyerek más ütemben fejlődik.

És nekem nagyon úgy tűnt a kérdésedből, hogy mégiscsak összehasonlítod a gyerekedet mással, hiszen zavar, hogy a tiéd nem olyan "ügyes, értelmes". Miért ne lenne az? Mert nem beszél? Nincs 1,5 éves!!!

Akkor a saját példánk. Van egy lányom, most 4 éves dumagép. 2 éves koráig volt kb 10 szava, amit rajtam kívül senki nem értett meg. A gagyogása is elég szegényes volt, ill. ő is mondogatott valamit hetekig, majd elhagyta. Utasítást megcsinálta, ha kedve volt hozz, vagyis eléggé jól tudtam motiválni. Különben is öntörvényű, a mai napig, de ő ilyen. Egyébként okos, ügyes.

És van egy 2 éves fiam (és nem azért írom, hogy most aggódj, hogy a tiéd meg miért nem), de 1,5 évesen rövid mondatokat mondott. Mások.


Ami meg a mutogatás nem megértését illeti: ő 16 hónapos, te meg felnőtt ember vagy, természetes, hogy te nem mutogatsz neki, hanem szavakkal fejezed ki magad, különben hogy tanulna meg beszélni a gyerek.

Hidd el, felesleges erőltetni a beszédet, nem is lehet. Többet ártasz, mint használsz. Kicsi még, majd belejön, sőt csak győzd majd hallgatni, és válaszolni a kérdéseidre. Addig meg ne aggódj:)


(egyébként logopédus anyuka)

2012. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell leharapni az első fejét, semmi gond a fiaddal, most raktároz, mindenre válaszolj, ha mutogat, aztán hirtelen elkezd beszélni. Én tavaly láttam a neten egy másfél éves kisfiút, aki úgy focizott, mint egy nagy gyerek, most essek kétségbe?
2012. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még mindig én. A két gyerekem teljesen más, pedig gondolhatod, hogy ugyanúgy neveltem, "tanítgattam" őket pici koruktól kezdve.


Amit egyébként tehetsz: nézegessetek sokat képeskönyvet, nevezd meg a képeket, utánozd a járművek, állatok hangját. Ha ő is mond valamit, jó, ha nem, akkor majd máskor. Mondókázz neki, énekelgess. Minden tevékenység közben mondd el, éppen mit csinálsz. Mozogjatok sokat, a hintázás pl. nagyon hasznos dolog a beszéd indulása miatt is.

2012. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bukfenc, fejjel lefelé lógatás és közben mondókázás is fejleszti a beszédkészségét.Most pont ilyen gyakorlatokat kaptunk tornán.
2012. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nem volt esetleg az utóbbi időben a kisfiúnak valami fülbetegsége? Vagy nem náthás, dugult az orra sokszor?

2012. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Fú, engem nagyon fel tudnak dühíteni az ilyen kérdések, mint amit a kérdező anyuka is feltesz. Azokkal értek egyet, akik azt mondják (tőlem sokkal okosabbak és szakemberek!), hogy a gyerekkor arra való, hogy azt élje a gyerek. Játszva tanulni, felhőtlenül boldognak lenni. Az én véleményem az, hogy ha így folytatod, akkor már most egy görcsös kisfiút nevelsz, ahelyett, hogy egy felszabadult, kreatív gyermeked (majd felnőtted) lenne.


Én annak örülök, hogy a 20 hónapos kislányom egészséges, emellett vidám és boldog minden nap. Neki nem kell dühbe gurulnia és a földre vetnie magát hisztizni, mert megpróbálom (!) minden rezdülését megérteni. Persze nem mindig sikerül, de akkor mondom neki, hogy ne haragudjon, de nem értem. Nekem nagyon rosszul esne, ha próbálnék valamit megértetni valakivel, akár mondjuk csak úgy, hogy külföldön vagyok, és nem beszélem úgy a nyelvet, mint a helyiek, ők meg rám sem bagóznának.

Szerintem a kisfiad sokkal gyorsabban haladna mindennel, ha segítőkészebb lennél vele. És elfogadnád, amit előttem is írnak mások, hogy nem minden baba fejlődik ugyanolyan ütemben. Én annak örülök, amit a kislányom tud és csinál, nem hasonlítom össze más gyerekekkel. Könnyen előfordulhat egyébként, hogy a kisfiadnak vannak olyan ismeretei, ami más hasonló korú babának nincsen. Inkább erre koncentrálnék a helyedben. Sajnos a hozzászólásaidból úgy vettem ki, hogy megvan a vaskalapos véleményed a gyereked neveléséről, úgyhogy igazán nem hiszem, hogy bármelyik kommentelő is tudna neked érdemben segíteni, mert nem úgy tűnik, mintha befogadnál bármilyen eltérő tanácsot, mint a saját nézeteid. Belőlem is csak kikívánkozott, hogy szerintem mennyire rossz úton jársz, innen úgy tűnik, hogy pont ellenkező irányba mész, mint amit el szeretnél érni a babádnál. Ahhoz, hogy tovább fejlődjön és fenntartsa azt amit már elsajátított, szerintem rengeteg bátorítás és dicséret kell egy kisgyereknek (de igazából bármilyen korú embernek).

2012. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17.hónapos a fiam.Kérést teljesít,ha van kedve,nem fárad v nyugos pl.kidobja kukába a szemetet,könyvet hoz.Ha koszos a keze megy a furdobe és feláll a zsamolyra kezetmosni,h elérje a kis keze a vizet.Ezeket nem szavakkal hanem mutatja,kezenfog így jelzi.3szor mondta már,h anya az elmúlt 2 hónapban,van,h mond 1-1 szót aztán sokáig semmit.A papa,mama az mindennapos,eneklesnel a dallamot utanozva halandzsazik:) Légy türelmes,nem kell,h meg beszéljen,eljon majd az ideje.Addig is szerintem figyeld a jelzeseit,h megertsetek egymast.A nagyfiam 3 évesen kezdett beszélni szinte mondatokban,addig nála is ez a kommunikáció volt,már az arcáról tudtam mit szeretne:)
2012. máj. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megnéztem Zoé babát a youtube-on,hát belőlem nem szakadt ki a levegő. Szerintem semmi rendkívülit nem produkál a kislány,azon kívűl,hogy tényleg nagyon édes,elbűvölő gyermek. Szerintem anyuka cseppet túlzásba viszi a trenírozását. Hidd el a te gyereked is nagyon ügyes,hagyd hogy a saját ütemében fejlődjön. Foglalkozz vele sokat,szeresd,játszatok együtt,legyen felszabadult gyerekkora.
2012. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!