Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki enni? 11...

Mit adjak neki enni? 11 hónapos a kisfiam tud önállóan enni, és csak úgy hajlandó ebédelni ha ő csipegethet valamit én közbe dugdosom a szájába a kajcsit.

Figyelt kérdés
Ezzel nincs gond, mert eddig így csináltam, pl. pörköltet összeturmixoltam, rá a tésztára elé raktam ő csipegetetett, én meg sunyiban lapátoltam a szájba. De ehet mindennap tésztát? Vagy mivel tudom még helyettesíteni a tésztát? Amit imád az a kenyér, ha 1 nap nem kap kenyeret éhen akar halni, az szóba jön még néhanap, hogy beletunkolom a "szószba" felkockázom, és azt gyűri be, de mit tudok még neki így adni? Van valakinek ötlete?
2012. máj. 11. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem baj.ha mindennap eszik tésztát,ha napközben eszik mást is. Pár hét után majd nem kell neki a tészta,hanem csak a zöldség,vagy csak a hús. A picik tudják,hogy mire van szüksége a szervezetüknek.
2012. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké:-)

Kicsit bizonytalan vagyok, mert amikor kérdezik, hogy mit eszik, én meg elmondom akkor fura arckifejezések kíséretében: De a téééészta hííízlal! A kenyértől dagadt lesz! A liszt az méreg!

Ameddig lehet kerülöm a cukrot, és nem értik, hogy ha cukrot nem adok a lisztes dolgot miért...én meg csak magyarázom, hogy ha ne adok neki tésztát akkor a gyerek effektíve nem eszik.

Eszik napközben kenyeret, gyümölcsöt, túrót, joghurtot, tejpépet már nem.

2012. máj. 11. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Ki kell bekkelni ezt az időszakot. Ha találsz valamit, amit szívesen megeszik, akkor nyert ügyed van. És mondjuk normális kajáról van szó, nem egész nap krémtúróról. Én a lányommal megszenvedtem azt az időszakot, amit írsz, neki a paradicsomos-csirkemelles-tészta volt a kedvence, de egy ideig se azt, se mást nem evett, vagyis alig-alig valamit.

Most már 20 hónapos, és komolyan mondom, hogy egész nap mást sem hallok tőle, mint am-am-am! (=ham-ham-ham) vagy amma-amma (=ham-ham). Reggel ezzel ébred, hogy ezt mondja, ma még a déli alvásból is ezzel a szóval ébredt fel. Elmondhatom róla, hogy egyszer eszik egy nap, de akkor reggeltől estig.


Ne aggódj, mert folyamatosan változnak a gyerekek.

2012. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyik 9,5 hónapos kislányom csak azt volt hajlandó megenni, amit ő maga tömött a szájába.

Én rengeteg párolt zöldséget adtam neki.

Egy kis méretű teflon serpenyőben (aminek fedele is van) tette, s. répát, cukkinit, krumplit, uborkát ilyeneket, és kis olíva olajban alacsony hőfokon fedő alatt puhára pároltam.

Hamarosan jött a zöldborsó is, annyira szerette "levadászni" őket.

2012. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ZÖLDSÉG! B.sszus....eszembe sem jutott! Nagyon szépen köszönöm!!:-)
2012. máj. 11. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!