Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett önállóan kanálla...

Mikor kezdett önállóan kanállal enni a babád?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 17 hónapos, de még mindig nem szeretne különösebben kanalat fogni. Csak néha kéri el, és akkor is csak turkálja az ételt. Erőltetni nem akarom semmiképp. Csak érdekelne hogy másoknál mikor jött el ennek az ideje.
2012. ápr. 18. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

1,5 éves, most már egyre sűrűbben kéri el a kanalat, de még több megy mellé, mint a szájába.

Villával viszont már egész ügyesen eszik.

2012. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

23 hónaposan, de akkor egyik napról a másikra teljesen önállóan és ügyesen.

(fiú)

2012. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másfél évesen, ő is egyik napról a másikra. 1 hét alatt gyönyörűen megtanulta!

Már 2 éves, nagyon szépen eszi a levest kanállal, a villa használatában pedig profi. :)

2012. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is másfél éves most a lányom, és mostanában már ügyeskedik kanállal. Őt 14 hónaposan kezdte érdekelni a kanalazás, de akkor még "lusta" volt, és 3 falat odaadta nekem a kanalat. Most már viszont ő akar egyedül enni, és bár néha tiszta maszat lesz a konyha, de látom rajta, hogy napról napra ügyesebb.

Egyes gyerekek korábban is elkezdik ezt, viszont nem egy olyan 2 évest ismerek, akik még mindig nem tudnak önállóan enni, és én ezt sem látom gáznak! Szóval majd meglátod mikor akar önállósodni. Odaadod neki a kanalat, esetleg segítesz neki betalálni a szájába, szóval próbálhatod már őt rávezetni, de ha érdekelni fogja tényleg, akkor azt úgyis észreveszed majd rajta.

2012. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 évesen ment oviba, de olyan bambán kanalazott, hogy etetni kellett, különben soha nem lakott volna jól:) Hálás köszönet a türelmes óvónéniknek!!!!
2012. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!