Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg jo szemgyulladásra az...

Tényleg jo szemgyulladásra az anyatejet belecsepegtetni a szembe? Valakinél bevált? Olyat is hallottam, hogy masszírozni kell a szem sarkát, hogy ne duguljon el a konnycsatorna, ezt hogy kell pontosan?

Figyelt kérdés
1 hetes a babám
2012. máj. 12. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, hiszen tele van gyulladáscsokkentő, sebgyóyító összetevőkkel. A masszírozást nagyon óvatosan körkörösen a belső szemzug alatt, ahol a könnycsatorna nyílása van.
2012. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó!

Szemész orvosként mondom,tilos anyatejet csepegtetni a baba szemébe!!Ne tedd! Az anyatejnek olyan erjedése van,amiben rengeteg baktérium szaporulat található!Ami immunerősítést végez a pociban,az nagy kárt okoz a szemben!

Nem is értem miért találták ezt ki az anyukák....

2012. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na ezt szeretem, amikor egymás alatt két ellentétes válasz van!:)

De amúgy én se gondolom, hogy épp anyatejet kell csepegtetni a szembe.....

2012. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vajon annyi ideig van szemben a tej,hogy megerjed? a szem önmagában baktériumoktól mentes? sebgyógyításra ha jó, akkor a szemnek biztosan árt?
2012. máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, ilyenkor hogy felbukkanak az orvosok..


orvossal szemcseppet irass fel, semmi mást ne cseppents bele.

több kúra is kellhet, mire a gyulladás,váladékozás elmúlik

9-12 hós korig meg NE engedd, hogy átmossák a könnycsatornát.


Egy ugyan nem orvos, de szülésznő

2012. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért nem szabad addig átmosni a konnycsatornát?Kaptunk cseppeket,de az orvos azt mondta,hogy ha nem múlik el,átmossák.
2012. máj. 12. 12:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi átmosattuk,és én sem ajánlom,mert egyáltalán nem jött helyre tőle,aztán 11 hónapos korában,mintha elvágták volna,és többet nem gennyesedett.Pedig a kislányomnak nagyon durván gennyes volt,reggelente nem tudta kinyitni a szemét.Mi kb 5 szemcseppet próbáltunk
2012. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én cseppentettem bele 1 csepp anyatejet, másnapra rendbe jött.
2012. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok a BUTA tovább képzetlen gyerekorvos, sőt sok szemész is...vagy ragaszkodik a régi procedúrához

A könnycsatornaszűkület egy élettani normális folyamat, ami 1 éves korra megoldódik magától.

Addig sajnos kezelést igényel, de el kell múlnia.

Ha 1 éves korra nem javul, akkor szokták ajánlani az átmosást,de a babák 99%-a addigra rég el is felejti,hogy volt ilyen probléma.

A másik nagyobb baj, hogy a szülők el is hiszik és el is viszik a babákat, pedig nem is hoz elsőre megoldást és csak egy olyan folyamatot gyorsit, ami magától is kialakul majd, csak többször kiteszik ennek a fajta kinzásnak szegény gyereket(nekem műtét előtt csinálták, aki azt mondja nem fáj, az hazudik...)

Én eü-s vagyok, járok krediteket szerezni, szinte minden továbbképzésen, konferencián ott vagyok, igyekszem naprakész lenni, mert sok kismamám a későbbi problémákkal is hozzám jár tanácsot kérni.

2012. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!