Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibiotikumot ki hogyan adja...

Antibiotikumot ki hogyan adja be a gyerekének? Sem kanálról, sem az üveg kupakjából nem sikerül. Fecskendő az utolsó megoldás, de az sem megy könnyen.

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csakis Nurofen csővel.

Ha egy adag több mint 5ml, akkor pedig Panadol Baby csővel, abba azt hiszem 8ml is belefér, vagy több.


Fontos, hogy a végét kicsit jobban be kell dugni (persze nem letolni a torkán!), mert ha csak ép beteszed a végét a szájába, akkor ki tudja köpni, ha meg annál egy kicsit jobban beteszed, akkor nyelő reflexszel lenyeli. Tapasztalat, mi is próbálkoztunk sokat. :o)


Jobbulást a kicsidnek!

2012. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, inkább fecskendő, ahogy az első írta, legalábbis nálunk is ez jött be. Kiskanállal hagyta 1-2 alkalomig, aztán szabályosan kiköpte....a kupak sajnos esélytelen.
2012. máj. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a kupakkal úgy sikerült, hogy beletettem a hordozóba, a két kis pofiját finoman megfogtam 2 ujjal, és ezáltal pont úgy nyitotta a száját, hogy bele tudtam tölteni szó szerint. Továbbra is fogtam az arcocskáját ugyanúgy, és akkor nem tudta kiköpni, és kénytelen volt lenyelni.

Ezt azért kísérleteztem ki, mert a fecskendővel sem sikerült sehogyan se. Ügyes légy, esetleg próbáld így, ha a fecskendővel se megy.

Az én babám 2 hós volt ekkor.

2012. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont tegnap jegyeztük meg párommal hogy mekkora esze volt annak aki kitalálta a nurofen/panadol.. szirupokhoz a fecskendőt... Rohangálhatnánk a kupakkal a gyerek után....! Meg igy szerintem kíméletesebb beadni.. nincs lefogás, orrbefogás stb (ahogy nekünk csinálták anyuék anno) Szóval fecskendő a legjobb!
2012. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok. A nagyobb babám már egyedül kiissza a fecskendőből, de kisebb korában meg neki kizárólag a kanál vált be, abból itta meg önként. :)
2012. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!