Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a fiammal? Orvos...

Mit tegyek a fiammal? Orvos kell neki? vagy mi?

Figyelt kérdés
a kisfiam egy hónapja nagyon agressziv..elmult 15 hónapos de naprol napra rosszab a helyzet..nem csak akkor "ideges" ha frusztrálódik mert valami nem sikerül vagy amikor megtiltok neki vmit..hanem csak ugy elkapja a "dili" ma reggel pl reggeliztünk..jó kedvűen ébredt nem volt semmi baja a kedvenc tevékenysége amugy is az evés nem vártam hogy eközben is bedühödjön..minden ok nélkül elkezdte ütni az etetőszék tálcáját "örjöngve" kivettem a székből..mindent hozzám vágott ami a keze ügyébe került,rám ütöt többször is! nem tudtam mit tegyek kivittem a játszótérre hátha lenyugszik ott el is volt..aztán hazajöttünk még fél óráig mosolygos volt és vidám..aztán ujbol kezdte..de ez csak egy példa..ha nagyon belelovaljamagát üti a fejét a padlóhoz,ajtohoz..amihez csak tudja mindenre rácsap és mindenkire,és mindent földhöz vág..Ilyen helyzetben mit tegyek??? hogyan kezeljem?büntessem ilyenkor?ha igen hogyan? nem válik be a"nem nem szabad anyának ez fáj,vagy ne vágdföldhöz 30árais a távirányitot idáig nagyon türelmes mert tönkre megy.. eddig türelmes voltam..soha nem csaptam se popora sekezére,üvöltözni se szoktam csak megemelem kicsit a hangom és ugy szolok rá.. de eztcsinálja már társaságban is..sose látott ilyet senkitől..tehát nemutánzás,sose reagáltam tul a helyzetet nehogy aztán már azért csinálja hfelidegesitsen..tényleg nem tudom..ilyenkor olyan ilyesztő..vigyem pszichologushoz?mit tegyek?segitsetek mert már veszélyes önmagára is ezzel a fejem a falba verem cimű műsorral..
2012. máj. 12. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Úristen! nagyon sajnállak! Én biztos elvinném a gyerekorvoshoz hogy ő mit ajánl, nem tudom ebben az esetben mi a teendő.
2012. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
visszaolvastam a magyarázatot..lehet nem egyértelmű ezért leirom hogy nem örjöngve vettem ki az etetőszékből hanem ő ütötte örjönve a széket és én kivettem belőle:)
2012. máj. 12. 12:51
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

15 hónaposan ez ijesztő...

Ekkor még a legtöbb cuki, kisebb hisztivel.

Szerintem is vidd orvoshoz, mert amit leírtál az túlzás.

Ha 25 hónapot akartál írni, akkor az más.

2012. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nem 25...15hós..ettől tartottam én is..az is baj hogy a párom(aki alig van itthon) szerint ez normális csak hisztizik a gyerek..de ha egyszer ok nélkül csinálja akkor nem lehet hiszti hiszen nem akar vele elérni semmit..semmi célja nincs..
2012. máj. 12. 12:56
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Ilyet a bőven két éves fiam csinált.

Egy 15hónaposnál ami "örjöngést" el tudok képzelni az pl a tegnapi, lánykám esete: földhöz vágta az új cipőjét és leült keservesen sírni(a régi zárt cipőre vigyorgott, nem tetszik neki az új szandi). De ennél semmi több.


Ezért engem most nagyon megköveznek amit "javaslok", de leírom, hátha csak a fiad temperamentuma a ludas, és helyre kell tenni. Következő hisztinél, egy bögre hideg víz, pláne ha eddig tényleg minta anya voltál, és csak a nagy dolgoknál szóltál rá. Lehet észhez tér, és megtanulja, nem jól viselkedik.

Egy 15hónapos igen még baba, de nem hülye, és hamar tanul.

2012. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem sima hiszti, ez félelmetes, mert bármikor kárt tehet magában. Még a dackorszakhoz korán van, és ez durva lenne a dackorszaknak betudni.
2012. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
minden megoldás érdekel,minden amit ti gondoltok még nem boritottam le vizzel se soha de már hallottam többeknél használt,nyilván nem azt várom hogy rábeszéljen valaki hogy ugy elverjem hogy ne tudjon felkelni csak tényleg bármi ami vkinél bevált,lepontozosokkal nem foglalkozok..engem is mindig lepontoznak:)nem vitát akarok szitani gyereknevelés kérdésben csak egy anya kér tanácsot mert nagyon elkeseritő lenne ha pszihologushoz kéne vinnem a babám..már igy is kivagyok..
2012. máj. 12. 13:10
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg azt a megoldást tudnám ajánlani, ha rosszat csinál állítsd sarokba, de ne hagyd magára mert ha a fejét a földbe vágja akkor baj is lehet belőle. De a hideg vizet isten ments azért ez már túlzás! Szerintem azért csinálja mert élvezi ha rá figyelsz csak rá! Másik megoldás hogy ne figyelj a hisztijeire, fordítsd el a fejed! Ezek a megoldások nagyobb gyerekeknél szokták alkalmazni, de lehet hogy ő "korán érő"!
2012. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
sarokbaállitást egyszer probáltam kb 2 hete.. ha eljövök jönel ő is mögöttem dühöngve,dobálózva,ha visszateszem sir,ha ott tartom sir és nem nyugszik meg..mennyi ideig kell ott tartani egy ekkora babát?megérti ő hogy miért van ott? ha nem figyelek rá sem áll le ha kimegyek a szobából sokszor fel se veszi vagy leül és elkezd nyugodtan játszani(ami sokszor azt az érzést kelti bennem hogy vmivel én idgesitem)..vagy dühöng egymagában..
2012. máj. 12. 13:21
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Egy idő után megérti hogy ha dobálózik, hisztizik akkor a sarok. Én annyi ideig hagynám ott amíg lenyugszik. De ne haragudj ehhez a gyermeket látni kellene hogy viselkedik, ezt így láttatlanba el sem lehet képzelni.
2012. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!