Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen orrcseppet adjak a...

Milyen orrcseppet adjak a babámnak?

Figyelt kérdés
Most 3 hónapos és kb 1 hónapja náthás el van dugulva az orra. Kapott antibiotikumot, orrcseppet de nem használt. próbáltam a sterimart, a baba nasivint is de ideig óráig volt jó.
2008. ápr. 22. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Csepegtess anyatejet, antibakteriális hatású!
2008. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mást nem nagyon tudsz adni neki, a sterimar arra jó, hogy fellazítsa a váladékot szívás előtt, a nasivin elvileg segít, hogy ne legyen eldugulva az orra, de nem szabad sok ideig és sokat használni, mert tönkrevágja a nyálkahártyát; a gyerekorvos felírhat antibiotikumos orrcseppet, de azt nem tudom, hány hós kortól szabad adni.
2008. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az antibiotikumos orrcsepp sem segitett.
2008. ápr. 22. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen színű a váladék? Mert ha fehér, tejszerű, akkor nincs ok az aggodalomra, elhúzódó nátháról van szó, sajnos gyakran előfordul. Sóoldatos orrcseppet, anyatejet nyugodtan cseppenthetsz az orrába, nem teszi tönkre a nyálkahártyát, viszont antibiotikumos v. másmilyen orrcseppet 5-6 napnál tovább nem szabad alkalmazni. Ha a váladék színe sárgás v. zöldes, akkor mindenképp vidd vissza a gyerekorvoshoz.
2008. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére fehér szinű a váladék. Normális hogy ennyi ideje húzódik?
2008. ápr. 23. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyerekorvos azt mondta, hogy sajnos igen, nagyon nehéz belőle kilábalni, nekünk is több mint 3 hét volt. Azt mondta csak akkor vigyem vissza, ha változik a váladék színe. Orrporszívózás után is kell cseppenteni az orrába sóoldatot, mert kiszárítja a nyálkahártyát a sok porszívózás. Mi kaptunk orrzselét is, ez ilyen mentholos cucc, az orrába kell tenni egy kicsit reggel és este, ez is nyugtatja a nyálkahártyát. És én próbáltam a végén csökkenteni a porszívózás gyakoriságát / persze, ha nem kap normálisan levegőt mindenképp le kell szívni /, ez bejött, az utolsó náthás napokban már csak fürdetés előtt szívtam neki. Jobbulást!
2008. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!