Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamennék dolgozni, de...

Visszamennék dolgozni, de hogyan? Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Az a gondom,hogy semmi segítségem nincs:(Férjem reggel 6-17ig dolgozik.Ha visszamegyek dolgozni(boltba)Nekem reggel fél6-ra bennt kell lennem,így nincs aki elvigye a gyereket bölcsibe.Ha délutános vagyok akkor meg 7-ig dolgozok,így nincs aki hazahozza a gyereket.Na ezt hogyan oldjam meg.Muszáj lene dolgoznom az anyagiak miatt.
2012. máj. 13. 00:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem volt segítség,így mi a következőt tettük.

Amikor én délelőttös voltam (6-fél 3-ig ) és a férjem nem tudott délutános műszakba menni,akkor a szomszéd Kati nénit kértük meg,hogy vigye bölcsibe a kislányt.(fizettünk neki) 3 órakor én mentem érte.Ha a férjem délutános volt akkor ő vitte.

Ha férjem délelőttös volt,én délutános,akkor én vittem,a férjem hozta haza a lányunkat.

Egyébként a főnökkel mindig meglehetett beszélni,ha mást nem is akkor annyit,hogy nem 6-ra megyek hanem 8-ra,de délután fél 3 helyett fél 5-ig maradtam..Így még bőven beértem a bölcsibe is.

2012. máj. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

5 után miért nem tudja elhozni??:-o


És 7-ig nem maradhat bent?


Amikor én ovis voltam, 7.30-tól 19:00-ig voltam oviban.


Egy másik szülővel összebeszélhetsz, hogy felváltva elhozzátok egymás gyerekét is.

2012. máj. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
A férjed miért nem hozza el őket?
2012. máj. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván ötig van ovi....
2012. máj. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nalunk is dilemma ez a dolog. Mert a férjem is 5-re ér haza (másik városban dolgozik), igy ha nekem elhúzódik majd a meló, akkor meg kell oldani, ki menjen a lanyom ért.

Apukám 3 műszakban dolgozik, igy neki is van ugye 1 hét, ami mindig kiesik. A tesom meg szinten ugy dolgozik, hogy sokat van másik városban. Igy marad végső megoldásként egy hölgy ismerős, aki néha vigyáz a kislányunkra, pénzért. Igy max öt tudom megkérni, hogy menjen el érte, vigye el magához, aztán érte megyünk.

2012. máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
egyébként mindenhol az országban 6-ig kellene nyitva lennie az oviknak! Szóval érdemes az ovivezetővel is beszélned vagy bemenned az önkormányzatba. Ha 1 gyerek van is nyitva kéne maradnia az ovinak!
2012. máj. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Hát tévedés, az óvoda 5ig van nyitva, hatig max a takarítónők vannak ott. Majd biztos egy gyerekért ott marad az óvónő... A gyerek sem tölthet az óvodában napi 8 vagy 10 óránál többet
2012. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
tudom a szabályokat, több okból is...az ovik reggel 6-este 6-ig vannak nyitva. ha nincs gy. csak a takarítónők vannak ott, ha van gyerek, akkor köteles ott maradni az ügyeletes óvónő. sok helyen azt mondják a szülőknek, hogy 5-ig haza kell vinni a gyereket,mert hamarabb mehetnek akkor ők is haza és ritka, hogy legyen még gyerek 17h után. de ha igény van rá,akkor muszáj megfelelniük ezeknek az igényeknek.
2012. máj. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mi faluban lakunk,a férjem 20km-re dolgozik egy másik városban.Én ha visszamegyek dolgozni,akkor én is be kell hogy járjak a városba.A bölcsi nálunk 8-16-ig van.Anyósomra nem bízhatom,mert még magára sem képes vigyázni.Fogalmam sincs mi lesz:(

2012. máj. 13. 08:22
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor azt próbáld meg, hogy a férjed vigye el a 20 km-re lévő bölcsibe. Gondolom az város, ahol dolgozik. Ott 5-ig nyitva kell lennie a bölcsinek. Bár nem túl jó az utazás a gyereknek, de legalább ha bármi van pl. megbetegedik a babó a bölcsiben), akkor apa azonnal ott tud lenni.

Ha ez nem megoldható, akkor biztosan találsz egy kedves embert a faluban, akiben megbízol és segít elvinni a gyerkőcöt a helyi bölcsibe és el is hozza. Az lenne a legjobb, akinek ugyanakkora a gyereke és lehetőleg egy csoportban van a Te piciddel.

Sok sikert!

2012. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!