Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukám munkanélküli lett, én...

Anyukám munkanélküli lett, én visszamennék dolgozni, és ő lenne gyeden. Kivitelezhető? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

gyedre esetleg a férjed mehetne a gyerek 6 hónapos korában, anyukád nem.

max. gyes-re

2012. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez biztos nem igaz,a barátnőm férje a gyerek 11 hónapos korában ment GYED-re
2012. máj. 12. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyukád szerintem csak akkor mehet a babáddal gyed-re ha ő a kicsi gyámja.
2012. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De bizony biztos, hogy IGAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

a gyerek 6 hónapos korától igényelheti, akár 11 hónaposan is.....

2012. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig jól írja az első, te meg egész mást írsz. A terhességi-gyermekágyi segély a nőnek jár, alatta szülési szabin van. Ezt csak a nő kaphatja. Fél éves kortól gyed van. Arra mehet az apa is. Tehát nem volt akadálya annak, ha a barátnőd férje a gyerek 11 hónapos korában menjen az anyuka helyett gyedre. Ezt írta az első is, hogy 6 hónapos kor után mehet az apa is.


Csak a 2 szülő valamelyike lehet gyeden. A gyed a korábbi jövedelemhez kapcsolódik, annak arányában kapja az ember. Szóval nem lehet csak úgy átadni, mert személyfüggő, mindenki annak arányában kap, amennyit előtte keresett. Ez kb. olyan, mintha anyukád beteg, és ezért a te nevedre menne táppénzre. Táppénzre is csak te mehetsz.


Viszont a nagyszülő elmehet gyesre. A gyerek 1 éves kora után. Ez a havi 28.000 Ft.


Ha te visszamész dolgozni, akkor a gyeded egyébként is megszűnik.

2012. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elnézést félreértelmeztem/olvastam!


Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 12. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!