Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám ekcémás...

3 hónapos babám ekcémás (háziorvos állapította meg). Menjek el vele a bőrgyógyászatra? Mondanak valami okosat, vagy fölösleges, csak kenegessem a kis bőrét?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!zerintem vidd el.Az én fiamnak is ilyen korban ekcémás foltocskái voltak.Aztán elkezdődött a kutatás,vajon mitől.6 hónaposan ráfogták,hogy tejallergia áll a foltok hátterében.Igen ám,de ilyen pici korban az allergiák nem kimutathatók.Így aztán,másfél éves koráig diétáztattuk(tej,tojás),de a foltok maradtak.Most két évesen,1 hónapja voltak hajlandók végre letesztelni:semmilyen allergiája sincs!Tehát ha okos lettem volna,a bőrgyógyásszal kezdek!Úgyhogy vidd el,ő kérhet különböző allergiateszteket,aztán meg jó kenőcsöket ír.Biztosan okosabb leszel!Minden jót!
2012. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát lehet nem fog tetszeni a válasz, mert Magyarországon ez szinte bün amit lefogok írni.


Az ekcéma fö oka, a nagyon száraz bör. Sokszor ez nem is ekcéma, csak egyszerüen túl száraz a baba böre. Az egyik leggyakoribb baj a babáknál.

Mi is okozza, azt kellene megszüntetni. Az okozója a csapvíz. ès a túl gyakori fürdetés.


Mi külflödön élünk, itt mindig a baj okozóját keresik, és azt orovoslva lehet a bajt kikerülni.


vagy is lányomnak 5 hósan extrém száraz böre lett. Az orvos nem ajánlott mást, mint napi 2x kenni normál baba testápolóval és heti 1x fürdetni csak. Mi betartottuk. 2 hét után már alig volt száraz és 4 hét után telejsen eltünt a baj, vissza álltunk 2 napontai fürdetésre.


A babák böre rettentöen érzékeny, és a szárazság amit a csapvíz okoz a legnagyobb baj. A sok csapvíz + kencék+ kozmetikumok egyszerüen tönkre teszik a PH értéket és már jönnek is börbetegségek sorozatban. Erre megoldás heti 1x fürdetni.


Na de ezt mikor ajánlom akkor rögtön megköveznek Magyarországon. Söt ha valaki hallja hogy heti 1x fürdet egy német akkor már is koszos németnek vagy koszos angolnak hívják öket.

2012. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen elképzelhető a víztől van,a nagylányomnak is ez volt a baja,most a fiamnak is szerintem.Múltkor éppen engedtem a kádba a fürdővizet,és bejött a férjem,hogy mit tettem bele a vízbe mert iszonyú hipó szag van.Én nem éreztem,mert bent voltam.Kimentem,újra be és tényleg.Iszonyú szaga volt.Valami zsírosabb krémmel kend be a bőrét.
2012. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nem ítélkezem, mindenki saját belátása szerint neveli gyermekét. Ki fogom próbálni, hogy ritkábban fürdetjük, hátha segít.
2012. máj. 14. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!