Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba adókártyáját is kipostá...

A baba adókártyáját is kipostázzák? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
2hónapos a babám, de az adókártyája még nem érkezett meg.

2012. máj. 14. 16:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb 2 hét volt, szerintem érdeklődj utána.
2012. máj. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem küldték...4,5 hónapos a babám.Pedig a kórházban azt mondták,hogy azt postázzák.
2012. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
A babák nem kapnak adókártyát, hanem amikor a Magyar Államkincstártól megjön egy papír, ha jól emlékszem a babakötvényről szóló papír, akkor ott fog szerepelni az adószáma, de kártyát nem küldenek.
2012. máj. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Már pedig a 2,5 évesemnek van, neki postázták anno. Pont én is azon filóztam, hogy hogy van ez, mert a 4,5 évesemnek égen-földön nem találjuk, és nem tudom, hogy elvesztettük, vagy nem is volt... :o/
2012. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
De küldik a kártyát is egy levélben. Mi legalábbis 1-2 hónappal szülés után megkaptuk.
2012. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De kéne, hogy küldjenek. A kisfiamét megkaptuk 3 és fél éve, most a kislányomét még nem, pedig már 3 hónapos. Én felhívtam őket, 2 hónapja, akkor azt mondták, hogy elromlott a rendszer, nem tudnak kártyát gyártani, de ha bemegyek hozzájuk, akkor adnak igazolást, ami az adókártya megérkezéséig felhasználható.
2012. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Mókica84 ***** válasza:
100%
szia!az én kislányom 2.5hónapos és neki sem küldtek adókártyát.A múlt héten voltam benn az Apeh irodájában az adóbevallásom miatt és ott kérdeztem rá hogy hogy is van ez az adókártya dolog?!Ott adtak egy igazolást amin rajta volt a kislányom adószáma stb.. és azt mondták h ezt elfogadják pl a bankban is ha startszámlát akarok neki nyitni.Kártyát azért nem küldtek még mert elromlot a rendszerük majd egyszer küldenek addig is jó ez a papírt amit adtak.Ha gondolod menj és kérj te is egy ilyen igazolást tőlük szerintem gond nélkül adnak.
2012. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

az 5 évesem sem kapott csak az adószámát és ott írták hogy ha akarok nekem kell kérni kézzel fogható formátumot a most 6 hósómnál is ugyanígy volt.

taj és lakcím jött,csak.

2012. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Atroposz ***** válasza:
Még az enyém se jött meg pedig tavaly szeptemberben igényeltem.
2012. máj. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire releváns az infó, de ha küldenek akkor sem most, mert én múlt héten voltam új kártyát igényelni és mondták, hogy most nem tudnak nyomtatni valami miatt és csak pár hónap múlva postázzák. Úgyhogy ha kiküldik is még szerintem várhattok pár hónapot...
2012. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!