Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám sokat öltögeti ki...

Kisbabám sokat öltögeti ki mostanában a nyelvét. Baj ez? 2 hónapos.

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Abba fogja hagyni. Az enyém kb. 5 hónaposan hagyta abba.
2012. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én 2hos kisfiam is ezt csinálja.:)4éves öcsém is ezt csinálta ennyi idősen
2012. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondtak valamit? Vagy miből gondolod hogy baj lenne? Ha nem lóg, és szépen fejlődik nincs gond. Ez olyan babás szokás
2012. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát engem halálra rémisztettek, hogy valami baja van a gyereknek, 2 hónapos volt, voltunk hormonvizsgálaton, endokrinológus megnézte, aztán gasztroenterológus, aztán genetikus, végül nem derült ki semmi. Azt mondták, ha nem hagyja abba 3 hónapon belül, akkor vissza kell vinni. Jele lehet rendellenességnek, ha sokat lógatja a nyelvét, de nem feltétlenül baj.
2012. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bocsi, eléggé össze vissza írtam. Most amúgy fél éves a babám.
2012. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Rájött, hogy ilyet is tud, és most addig gyakorolja, amíg meg nem unja. Lehet, hogy ez is egyfajta cumizás, megnyugtatja őt.
2012. máj. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3 as vagyok.

igen ránk is fraszt hozták, genetikán voltunk mi is. Azóta már nem nyujtogat úgy mint kicsinek,viszont elég nyelves gyerek,moslygásnál kidugja néha,vagy ha játszik, koncentrál akkor tatva marad a szâja. Én még orrmandulára gondolok,mert ha náthás tátva sokszor a szája és a nyelvét is sürvebben rakja ki.

4 estől kérdezem,hogy a többi helyen mit vizsgáltak? Endokri..stb.

2012. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jesszusom. Nekem eszembe sem jutott, hogy a sok nyelvöltés gond lehet.
2012. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, biztos nem nagyobb az orrmandulája, én is gondoltam erre, és rá is kérdeztem 2 dokinál is, azt mondták, ilyen pici korban ez még nem lehetséges.

Hormonvizsgálatok voltak, pajzsmirigy vizsgálat. Aztán genetikai vizsgálat, laborok, és megnézték nincs e gyanú genetikai rendellenességre, egyformák e a végtagok, hossza, körfogata. Pl egyik lába nem nagyobb e.. aztán szeme, orrgyök (down) szerencsére nálunk minden rendben volt.

Ja és még azt nézték, hogy a nyelve nem nagyobb e mint az átlag, ha csukott szájjal alszik, akkor normál méretű, mert amúgy alvás közben is kilógatná.

2012. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a nyelvöltögetésen kívül más baj nincs? A súlya rendes ütemben fejlődik?
2012. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!