Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is volt így a kimerültségt...

Más is volt így a kimerültségtől? 8 hónapos kislány anyukája vagyok.

Figyelt kérdés
Sokszor érzem magam lehangoltnak, nehezen mozdulok ki és elég sokat szédülök, ha bemegyek zárt térbe sokszor érzem, hogy nagyon feszült leszek. Kislányom sokat felkel éjjel és elég nehezen alszik vissza. Nappal is alig alszik, sokat nyügösködik.
2012. máj. 15. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy érzem magam. nekem 6 hós a kislányom. nem jó alvó, napközben 2-szer 15 percet alszik... néha boltba sincs kedvem menni. ráadásul ettől a rossz időtől csak rosszabb...
2012. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez magától el fog múlni, ha 1x kipihenjük magunkat?
2012. máj. 15. 09:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem múlik el magától, ebből lesz a depresszió!

Erőt kell venni magatokon, csinosan felöltözni, boltba menni, sétálni, a játszótérre más babásokkal találkozni, picit hintáztatni. Barátnőket áthívni, vagy átmenni a picivel.

A gyereknek is jót tesz a délelőtti, sélutáni séta, mert jobban alszik tőle!

Nálam is így kezdődött, és egyre survább lett, szédülés, majd kedvtelenség, majd pánik, rohamok, erős szívdobogás!

Változtatni kell, nem szabad befásulni, mert depresszióba esik könnyen az ember.

Beszéld meg a férjeddel, amikor ő szabadnapos te elmennél fél napra kávézni barátnővel, az volt kolléganővel. Kell egy kis kikapcsolódás, felfeissülés a hétköznapokból!

2012. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az éjjeli felkelést mostantól csináljátok a pároddal váltva! Nagyon fontos, hogy ki tudd magad aludni időnként. Napirendetek van már? A tüneteid nem jó felé utalnak én javasolnék szakembert is. Legalább egy pár beszélgetést.
2012. máj. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Napirendünk most van kialakulóban. Szakembernél voltam tegnap. Véleménye alapján ez nem depresszió, csak egyszerű kimerülés. A kialvatlanság produkálhat ilyen tüneteket. Gyógyszert nem írt, elsősorban kineziológiával próbálja oldani a feszültséget. 3 hét múlva megyek újra. Azt javasolta, hogy minden délután szigorúan aludjak a babával és sétáljak nagyokat.
2012. máj. 15. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakember? Jobb lenne azért, ha egyszer pszichiáter vagy klinikai pszichológus is látna, ugyanis depresszió diagnózisát csak ők tudják felállítani, elvetni. A kineziólógia kiegészítő kezelésre való. Mindemellett remélem, hogy valóban csak kimerültség.
2012. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pszichiáternél voltam, akinek még külön szakterülete a pszichológia is.
2012. máj. 15. 12:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezt éreztem én is, 9 hónapos koráig keltem éjszaka 2-3 óránként, nappal aludt kb fél órát,kivéve ha babakocsiba tettem és tologattam.A babakocsi viszont nem állhatott meg,mert akkor azonnal felébredt.9 hónap elteltével értem el azt az állapotot, hogy mondtam a páromnak ha nem tudok pihenni egy kicsit akkor a pszichiátrián kötök ki. Kivett pár nap szabit, én erre az időre félretettem minden itthoni teendőmet és aludtam...nekem erre volt szükségem meg persze arra, hogy elkezdjek magnéziumot szedni.Kitartást!
2012. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!