Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Hogyan...

Tapasztalt anyukák! Hogyan foglaljam le a kisfiamat amikor fennt van ugy hogy ne kapjon fel?

Figyelt kérdés
azt szeretném kérdezni hogy ti hogyan csináltátok?3hetes a kisfiam és következetes szülő szeretnék lenni elsősorban ugy hogy a kisfiamnak jó legyen másodsorban hogy mi is tudjunk bármit csinálni mellette.hogyan foglaljam le és mit tegyek hogy ne kapjon fel a kezünkbe és el is legyen néha a kiságyában?
2012. máj. 15. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Én 3 gyermekes anya vagyok.Mind a három más.A nagy fiam, ő az elsőszülött kezdő anyaként állandóan az ölembe volt.Én kapattam el mert nem tudtam megállni,hogy ne szorítsam magamhoz,mindig velem legyen.Később meglett az ára.A lányomnál azt gondoltam vele okosabb leszek és nem kapkodom ki az ágyból.Mikor már pár hónapos lett letettem a földre egy paplant és azon el volt.Nem is igazán igényelt.A legkisebb most 8 hónapos.A testvérek rendesen elkapatták.De a paplanos verzió nála is működött.Ha megtudod állni,hogy nincs mindig kézben, nem is fogja igényelni és akkor elfog tudni lenni egyedül is.Sok sikert.És boldogságot kívánok!! :)
2012. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
79%

Hm. :)

Először is, ajánlom figyelmedbe a két dolog megkülönböztetését: az elkapatás vagy elkényeztetés azt jelenti, hogy AZT is megcsinálod a gyerkőcöd helyett, amire ő maga is képes. (!)

Ezzel szemben a kötődés kialakítása, vagyis a gyakori, igény szerinti testkontaktus (azaz felveszed, kézben tartod, dajkálod, hordozod, altatod, szoptatod stb. a babádat) a picid belső szükségleteit hivatott kielégíteni.

Nézz végig a babádon: mit tud ő perpillanat egyedül? Enni (szopizó mozgást végezni) és ürítkezni. És pont. Minden más, amire szüksége van, csakis rajtad keresztül elérhető. Te cseréled a pelusát, te eteted (prezentálod a melled vagy az üveget), te fürdeted, öltözteted stbstb. Vagyis teljesen rád van utalva.

És, mivel egyelőre még helyzetet se nagyon képes változtatni, a "lefoglalásáról", "szórakoztatásáról" is neked kell gondoskodnod. Ugyanígy, az elalvásban is valószínűleg támogatnod kell még őt jódarabig.


Akkor most gondold végig még egyszer: a te babád esetében vajon érdemes az elkapatás szót használni? Nem. :) Őt nem tudod elkényeztetni, hiszen jelenleg semmi nincs, amit úgy teszel meg vele/helyette, hogy arra ő is képes lenne. Egyszerűen csak szükségletei vannak (mégpedig jó sok:), amiket érdemes kielégítened ahhoz, hogy kialakuljon köztetek az a bizonyos bizalom.


Látod, ez egy eléggé más megközelítés, mint amit te valószínűleg jelenleg elgondolsz; viszont talán közelebb jár a valósághoz és hosszabb távon kifizetődőbb.

Ha érdekel ez a témakör, ajánlom figyelmedbe pl. Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás c. könyvét. A címmel ellentétben nemcsak az éjjelekről van benne szó - nagyon érthetően és elgondolkodtatóan ír a babák valódi igényeiről és az ennek vélhetően leginkább megfelelő szülői magatartásról. Ha javasolhatok, akkor is szánj időt a témára, ha esetleg nagyon más, mint amit perpill tervezel; hidd el, hogy lehetnek benne olyan gondolatok, tanácsok, amiknek hasznát veheted a jövőben.


(egy hozzád nagyon hasonló állapotból induló anyuka...)

2012. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Bocsika:sok boldogságot.(így akartam írni)
2012. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal leszel következetes, ha nem veszed fel, ha igényli.

Nekem most a 3. gyereknél minden rokon azt mondta, hogy 'elkapatom', mert állandóan kézbe van. Igen, vállalom, amikor igényli , kézben van. Ezért cserébe egész éjszaka alszik (esetleg szopizik+peluscsere, de utána alszik is tovább). Ugyanezek a rokonok félve jöttek el hozzánk éjszakára, mert azt hitték kisgyerekes házban nem lehet aludni. De tudtak aludni, mert a kicsi is aludt!

Szóval, ha a kicsi megkapja nappal azt a gondoskodás, babusgatás, karbavevés stb. mennyiséget, amire igénye van, akkor ezt nem fogja éjszaka igényelni. Szerintem ez így jól működik. Gondolom Te sem szeretnél pár hét múlva itt olyan kérdést feltenni, hogy "Gyermekem éjszaka 5-ször kel, mit tegyek?"

Persze mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, de nálunk ez bevált.

Jó babázást, és élvezz minden napot, mert nagyon hamar felnőnek, és akkor majd hiába szeretnéd babusgatni, már nem hagyja magát! Ennek most van itt az ideje.

2012. máj. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:
74%

Egyébként az én saját tapasztalatom is hasonló, mint a 4-es válaszolóé. Soha nem volt gondunk nekünk sem az elalvással, sem az éjszakai átalvással, köszönhetően a kötődés segítésének. Igaz, mi még családi ágyaztunk is bő 2 évig. De amikor ennek vége lett (a lányom jelzései alapján), akkor is gond nélkül ment az átszokás külön ágyba és szobába.

Mondjuk az évek alatt mi simán megszoktuk, hogy a lányunk időnként jobban igényli a közelségünket, máskor viszont egyértelműen azt jelzi, hogy menne egyedül a dolgára. Rendszeresen váltakoznak ezek a szakaszok, ahogy nő, de amikor kellünk neki, mindig ott vagyunk. Szerintem ő se panaszkodik ezügyben. :)

2012. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.tehát ugy értelmezem hogy nappal ha kielégitem a közelséget amit érezni akar attól nem fog felkapni.mi a véleményetek arról ha a kiságyában van rakjak be neki gyerekdalokat vagy csend a jobb?
2012. máj. 16. 16:07
 7/7 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, jól értetted. És ez az éjjelre is vonatkozik, persze. :)

A csend/zene kérdésében is őrá hallgass. Nyugodtan próbáld ki, hogy halkra kellemes, neki való zenét teszel be; ha nem fog neki tetszeni, úgyis jelzi majd. Mivel még picike, szerintem azért egyelőre ne vidd neki túlzásba, bár vannak babák, akik nagyon szeretik, ha egész nap "élet" van körülöttük. Szóval próbáld ki és figyeld meg, aztán meglátod. :)

2012. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!