Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti terén tapasztalt...

Hiszti terén tapasztalt anyukák, hogyan tudnám leghatékonyabban kezelni 20 hónapos kisfiamat, aki nagyon akaratos?

Figyelt kérdés
Eddig mondhatni "mintababa" volt,bár az már újszülött korában is egyértelmű volt ,hogy akaratosabb az átlagnál.De most egy hete vmi borzalom, amit művel.Maximum hangerőn sikít és nem hagyja abba.Általában a kaján robban ki a balhé, ugyanis 10percenként megfogja a kezem és sorolja a kaja neveket és húz a hűtő felé....így is duci, nem akarok állandóan eleget tenni ezirányú kérésének, mert ez nem normális dolog.És ha nem kap, akkor még rám is üt egyet.Teljesen el vok keseredve, pedig már 865x elmagyaráztam neki minden lehetséges módon, hogy nem szabad bántani, de akkor is csinálja.Pedig miután rámüt, egyből el is sírja magát és már jön bocsánatot kérni.De legközelebb újra megteszi....Ha meg nagyon nyűgös,akkor meg folyamatosan csapkod, ha nem úgy van vmi,ahogy ő akarja.Ááááááá
2011. máj. 18. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Én rászoktam hagyni, nem foglalkozom vele. Be is jön. Gyorsan kidühöngi magát, rájön, hogy nem érdekel a dolog és abbahagyja. Ezek után elmagyarázom neki, hogy miért nem szabad stb.
2011. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nesze neked babó :DD
2011. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mint Piedone... egy-két pofon balról, egy-két pofon jobbról. Rögtön elhallgat. :D
2011. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy éhes, azért türelmetlen? Velem se lehet bírni, ha éhes vagyok, pedig betöltöttem a 46-ot.

Adj neki almát, azzal ellesz egy darabig!

vAGY SÁRGARÉPÁT!

Ezt a doki mondta, hogy nem ehet? Azért kétévesen még normális, ha pufók.

Mert hát ha éhes, akkor persze hogy visít.

2011. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Te is eszel, ha éhes vagy: Nehogy már ne ehessen! Tegyél a hűtőbe olyasmit, ami jó neki!
2011. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ugye nem felejted el, hogy egy kicsinek gyakrabban kell ennie, keveset, mint nekünk. Nem bírja ki reggelitől ebédig.
2011. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hogyha bekattan a kis agyuk, akkor meg kell várni, amíg leállnak, addig úgyse hallanak semmit. utána elmagyarázni, hogy nem eszünk egész nap, hanem reggel, délben és este, meg közben kis gyümölcsöt, ezt azt. ...és sajnos igen, 856x kell elmondani, mire beépül. esetleg megmondani, hogy nem kapsz x dolgot (amit kér), mert akkor nem fogsz rendesen ebédelni, de adok helyette almát/narancsot, akármi gyümölcsöt, ami nem tömi el és nem hízlal(már ha szereti a gyümölcsöt, ha nem ,akkor meg vmi gyümölcslevet, persze 100%-osat). de nem szabad engedni a hisztinek. az ütést sem szabad hagyni. ha megüt, akkor megfogni a kezecskéjét, határozottan, szemébe nézni, és megmondai, hogy ezt nem! anyának fáj, anya nem szereti! és ha tovább ütne, vagy elkezd vergődni, otthagyni, megmondani, hogy ere nem vagy kíváncsi. hisztis gyerekkel nem tárgyalok stb.

egyébként kajaidőben rendesen eszik?

2,5 éves kislány anyukája

2011. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kisnita ***** válasza:

Mit nem adnék azért, hogy az én fiam húzzon a hűtő felé, hogy enni szeretne!

Egyébként az mit jelent, hogy duci? Az orvos mondta, hogy diétára kell fogni vagy csak Te gondolod így??

Én nem vagyok orvos, de azt gondolom, hogy egy 20 hónapos gyereknek abszolút felesleges és KÁROS diétázni. Ha éhes had egyen. Ez nem azt jelenti, hogy azt amit akar, édességet, chipest, rágcsákat, stb hanem rendes főtt ételt, zöldséget, gyümölcsöt, esetleg utána egy kis nasit.

Hidd el nagyon sokan örülnének neki ha jó evő lenne a gyerekük. Az én fiam rossz evő joghurton, nyers zöldségen és gyümölcsön kívül ritkán eszik mást. Ha egy héten 3x eszik az aktuális ebédből akkor már jók vagyunk.

2011. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg! Ez a dackorszak! Még legalább 1 évig így lesz. De következetességgel sztem átvészelhető.
2011. máj. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!