Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A válaszok közt olvastam,...

A válaszok közt olvastam, hogy a tápszeres babák elhíznak és elhízott felnőttek lesznek. Az enyém is tápszeres. Most kezdejek el aggódni?

Figyelt kérdés
A fiam tényleg nagy baba, bár ahogy itt olvasom, nem vagyok vele egyedül, sok ekkora baba van. Már többször rámhozták ezzel a frászt, nem szeretném, hogy kövér kisgyerek legyen, csúfolják az oviban stb. Mi is elég nagydarab emberek vagyunk, bár mindketten anyatejet kaptunk. Kérem írjon, akinek tápszeres volt a babája, de már nagyobb, lementek a hurkák, vagy ő lett a dagi gyerek az oviban, suliban. Köszi!
2009. jún. 26. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tápszeres voltam 4 hónapos koromtól, amióta lementek a babahurkák, kb 2 éves korom óta, azóta csontkollekció vagyok, pedig aztán eszek rendesen :) Ez adottság, nem a tápszertől vagy anyatejtől lesz valaki dagi.

Ha ti nagyobbacskák vagytok, akkor majd arra figyelj, hogy ne egyen cukros egészségtelen ételeket a kisbabád-kisgyereked és mozogjatok sokat!

Amúgy az én kisbabám, 6,5 hónapos, 9 kiló, mindenki azt hiszi rá, hogy 9-11 hónapos! Csak anyatejes! Valószínű ő is sovány lesz nagykorában, mint én vagy az apukája.

2009. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem 20 évvel ezelőtt élünk, nyugodj meg. Az én fiam 7 hónaposan 78 centi, 10 kiló, anyatejes.
2009. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tápos a kiscsirkém, de szeretnélek megnyugtatni :)

Annyi alapja lehet a dolognak, hogy míg az anyatejes bébik maguknak szabályozzák, hogy mennyit igyanak, addig a tápszereseknél nagyobb az esélye, hogy többet adsz neki, mint amennyi neki kéne.

A statisztika egyébként rosszul van értelmezve: Az elhízott emberek közül több volt tápszeres, mint anyatejes. Így korrekt, nem pedig úgy, hogy a tápszeres babák kövérebb felnőttek lesznek.

Egyébként pont most ismertem meg egy 12 hónapos lényegében csak anyatejes bébit, 14 kilós gombóc, szóval az sem igaz, hogy az anyatejesek nem tudnak elhízni.

Plusz: az sem mindegy, hogy ti milyen alkatúak vagytok, ha keményebb kötésűek, akkor az adna aggodalomra okot, ha vézna lenne a baba.

2009. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szia én is tápszeres voltam és akkora hurkáim voltak hogy azota sem láttam olyan gyereket, de mire oviba mentem megnyultam és nem voltam akkor dagadt szoval 2-3 éves korig tartott amig nem nő olyan nagyot a pici. Most 19 éves vagyok 174 cm 76 kilo és 9 hete szültem egy szép kis fiut . Nem hiszem h ettöl kell tartanod.

sok sikert

2009. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is az voltam, és most 168 cm és 56 kiló vagyok. 6 hós lányom van, aki szintén tápszeres. nem ettől függ elsősorban szerintem. Babám sem nagyobb az átlagosnál, sőt...
2009. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

barátnőm lánya annyi kg 10hósan mint a fiam 18hósan,pedig fiam tápszeres volt,a kiscsaj meg csak anyatejes. szóval ez marhaság!sosem volt kövér. a tesóm is tápszeres volt anno-és akkor aztán még nem ilyen tápik voltak mint most-és sosem volt kövér se kicsinek,se nagynak.de említhetném a férjemet is,ő sem hízott el.


egyébként meg ha stresszeled magad se tudsz mást adni nem? én már 4hósan elkezdtem a hozzátáplálást,most már mindent eszik,és mégsem kövér.


sztem ezt csak azért mondogatják h lelkiismeretfurdalást csináljanak amiért nem szoptatsz,pedig ha nincs tej,akkor nincs tej,a gyereknek meg kell enni!!!

2009. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én anyatejes voltam és elhízott debella ela vagyok! :-)
2009. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

NE!!! Ez egy idióta tévhit, még a régi időkből, ami nem igaz.

De egyébként is a mai tápszerek már sokkal korszerűbbek, nem lesznek elhízottak.

Az én kislányom is tápszeres és most 9 hósan alulról veri a 7 kg-t, épp hízókúrán van, pedig tápszert eszik születése óta.

Tehát Ne aggódj, nem igaz!!!

2009. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Babám tápszeres de nincs elhizva!

Azt olvastam hogy sokan kicsit több tápszert tesznek a vízbe hogy "biztos jóllakjon" a baba,eztán persze szomjas lesz,és sír.Ekkor azt hiszik a szülők hogy éhes és csinál ujra tápit,tehát szinte dupla adagot megeszik,és ezért hízik el.

2009. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm mindkét lánya tápszeres volt.Most iskolába járnak,nagyon vékonykák,eleven kislányok.
2009. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!