Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok lekvárt (házit) 10 és...

Adhatok lekvárt (házit) 10 és fél hónaposnak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze. Ha nem túlontúl cukros, akkor nyugodtan.

(Meg persze cukrosan is lehet)


Bár azt érdemes átgondolni, hogy hogyan lett tartósítva.

Én tavaly csináltam irtó finom baracklekvárt, és pont azért, hogy kevesebb cukorral lehessen, tettem bele dzsemmfixet. A két éves lányom miután evett belőle, a szája körül a bőre tele lett kiütéssel. Szóval a bőre nem bírta...


Ezt érdemes figyelni, esetleg kis mennyiséggel kezdeni. Már ha van benne valamilyen tartósítószer, mert tudom, hogy van aki teljesen anélkül csinálja, én úgy még nem próbáltam sose...

2012. máj. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Először úgyis csak kóstolgatni fogja, nem fog belőle sokat enni. 10 hónaposom is éppen tegnap kapott először (tartósítószermentes, házi lekvár volt).Ízlett neki. :)
2012. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én 10 hótól adtam, amit én készítettem, gyümölcsön, cukron kívül nincs benne más.

ha tartósítószeres, akkor inkább nem adnám.

2012. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

OFF:

Hogy csináljátok csak cukorral, hogy ne buggyanjon meg?

2012. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

off

[link]

2012. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

off:

Köszi, idén ki fogom próbálni!

2012. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

off

én 2 kg gyümölcshöz teszek 1 kg cukrot, meg 1 citromot, összefőzöm. és nem romlik meg 1-2 évig biztosan, annál tovább nem szokott maradni.

de van aki a fedő alá tesz 2 réteg celofánt, és közé tesz tartósítót. (tehát a levegőt felfogja, de a lekvárba nem kerül bele.)

2012. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!:)

Csak ennyi a lekvárfőzés, hogy a gyümihez adunk cukrot és összefőzzük???? MEnnyi ideig szoktad főzni??

Honnan tudom meddig kell?


És a citromot hogy adod hozzá? Csak a levét kifacsarva?

2012. máj. 17. 11:30
 9/9 anonim ***** válasza:

igen,a citrom levét, magok nélkül, simán.

nálam ennyi a lekvár főzés, és mint már írtam 1-max 2 évig így is eláll.


a gyümölcsöt krumplinyomóval szoktam szétnyomkodni (hogy azért darabos legyen, csak ne legyenek túl nagy darabok), de lehet egy részét turmixolni is. cukorral felforralom, forrástól számítva 5-10 percig főzöm. a befőttes üveget max-ig töltöm, hogy ne legyen benne sok levegő, mert attól erjedne meg.

2012. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!