Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászás helyett állás, mászásra...

Mászás helyett állás, mászásra szoktatás?

Figyelt kérdés
Lányom 8 hónapos múlt, elég korán elkezdett mocorogni. Kúszni már 7 hónap vagy már előtte is 1 kicsivel. na mind1 is. Kúszás már nagyon ment,akkor elkezdett kutyázni. majd nem mászni kezdett hanem felállt olyan 8 hónap előtt kicsivel, mostmár lépeget is(persze elég labilis még). Egyenlőre esze ágában sincs mászást továbbvinni. Kérdeztem 1 hozzáértőt aki azt mondta, h tartsam a földön, segítsek a mászásban neki, másszak előtte stb..Földön tartani elég nehéz mert mindenbe kapaszkodik és áll. Volt valaki hasonló helyzetben,hogyan oldotta meg? állás után mászott e még a gyerkőc?
2012. máj. 16. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt csak az én lányom 10 hónaposan állt fel,addig nem mászott csak kúszott.Felállás után kb 1 hétre elkezdett mászni,szóval még ős is simán mászhat.
2012. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdett kúszni, majd 8 hónaposan felállt és lépegetett, majd 9 hónaposan elkezdett mászni is.

Lányom így csinálta. :)

Nem minden gyerek tartja be kötelezően a szabályokat, már ha van ilyen...

Még simán mászhat később is!

Amúgy képtelenség lenyomni egy gyereket, hogy márpedig másszon, ha ő fel akar állni!

Lányom a bútorok mellett szépen lépegetett, de ha messzebbre akart jutni, akkor viszont rájött, hogy mászással lehet gyorsan megtenni ezt, és ezt jó idáig csinálta, önállóan végül "csak" 1 évesen indult el.


Úgyhogy 8 hónaposan még nincs itt gond, másképp fejlődnek, és van amelyik baba később mászik, csak állás után.

2012. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia. Az én fiam ugyenzt csinálta, kúszásból lett állás, butor mellett lépegetés, én azt hittem nem is fog mászni aztán egyik nap felpattant négykézlábra és mászott. Mászik most is kúszik-mászik, álldogál. 11 hónapos. Én nem másztam előtte, nem erőltettem...minek? Rábíztam, ő meg intézte magának. Most meg még álmában is mászna szegény,abba sem tudja hagyni mindig nekiszalad a kiságyának éjjel is.

Szóval én türelmet javasolnék, de ha idegesít, vagy aggaszt akkor kérdezd a védőnőt.

2012. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! nem olyan rég állt fel szóval remélhetőleg az újdonság varázsa miatt van ez a folyamatos állás. akkor hagyom csinálja a leányzó amit akar:)
2012. máj. 16. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:
9 hónaposan állt fel a fiam, 9,5 hónaposan kezdett el mászni.
2012. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 9 hónapos. 7 hónapos koraóta kúszik és feláll. Van egy járás segítője, aminél négykézlábra kell állnia, hogy a zene gombot elérje. Amikor négykézláb van elötte, egy picit arébb húzom, csak annyira, hogy nem éri el. Így elkezdett mászni utánna. Át mászta a szobát. Viszont ha messzebb van valami kúszik. Gondolom a megszokás.
2012. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7 hónaposan állt fel, 8 és fél hónaposan mászott négykézláb, most 9 hónapos múlt, négykézláb kavar, aztán ha tud feláll és lépeget kapaszkodva, aztán le négykézlábra és megy tovább:) Kicsit van hogy fordítva csinálják, mint ahogy mi várjuk. Nekem mind a kettő felcserélte:)
2012. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat! Tegnap már mászott is picit:), persze még lassan, ha siet akkor még kúszik.
2012. máj. 18. 08:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont így indult nálunk is:)
2012. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!