Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy nevezitek babátoknak/babá...

Hogy nevezitek babátoknak/babátoknak meg a különféle állatokat, tárgyakat, cselekvéseket? Milyen babás szavakat használtok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális szavakat használok, nem törekszem arra, hogy direkt babásan beszéljek. Az állatoknál természetesen például bocit, cicát és malacot mondok, nem pedig szarvasmarhát, macskát és sertést, de nem akarok minden egyes szót feltétlenül becézgetni. A gyerek azért gügyög, mert próbálja kiejteni a hallott szavakat, és még nem sikerül neki tökéletesen. Azzal nem segítesz neki, ha te is átveszed a gügyögést, és úgy mondod a szavakat, ahogyan ő.
2012. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem még nincs gyerekem, de elhatároztam, hogy nem fogok neki gügyögni: vaukutyus, tentikézés, hamikázás és társai....brrrr. A gyerek csak kicsi, de nem szellemileg elmradott. Mindent szépen, ahogy hívják. Úgyis csak 10-15 év, és elfelejt normális magyar nyelven beszélni, jönnek a "vok"-ok, a cerizés, a de séééép vagy stb.
2012. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, én azt vallom, hogy a baba tőlünk tanul, nem pedig mi tanulunk tőle. Ezért én mindig érthetően, nem gügyögve, nem pöszén, tanítok neki dolgokat. Természetesen az állatokhoz használom, az állatok által használt hangokat. PL. kutya: vau-vau...
2012. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én használok pár "babás" kifejezést, de úgy, hogy mondom a mindennapi nevén is, és "babásan" is. Így pl. kutya-kutyus, macska-cica, fürdés-pancsi, innivaló-iszi. Becézgetni nem szoktam a szavakat, tehát úgy nem mondok semmit kisfiamnak, hogy hajacska, sapkácska, tejbegrízecske, stb. Ettől egyébként is kiráz a hideg, de leginkább akkor, amikor más beszél így a kisfiamhoz. :D
2012. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kerria ***** válasza:
87%

Ezt előre nem lehet eldönteni...


Az adott pillanatban amikor a gyermeked először felismeri, hogy az egy autó, nem várhatjuk el, hogy azt mondja autó. Azt fogja mondani brrrr, és erre én mint szülő meg kell, hogy dícsérjem (ügyes vagy), elmondom amit lát (az ott egy autó), és utánzom a gyermeket, hogy megerősítsem a tudását (és ilyen hangot ad, hogy brrrr)


Ugyanez az étkezésnél is, nem azt fogaja mondani elsőre, kérek enni, hanem, hogy ham-ham... és így tovább. Ha nem utánozzuk, akkor nem tudja, hogy amit mondott az helyes volt-e, így kell használni babás szavakat.


Nem mondom, hogy eszeveszettül csak ezeket használja az ember, de én nem látok ebben semmi rosszat. Ahogy tanulja a verseket, mondókákat, úgy ezek tisztázódni fognak, és megtanulja a rendes beszédet.


Én Anyukaként ezt így látom, így élem meg. Vannak persze szavak, amiket felesleges lebutítani pl inni(iszi)

2012. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sókristály ***** válasza:
100%

Nem használok külön kimondottan babanyelvet a kicsikkel, de azért vannak babás szavaink: Gyere pancsizni! Fáj a pocid? Kész a hami.

Vannak olyan szavaink is, amik a gyerekekről maradtak ránk, és névvé váltak. Ilyen az Eszi Nyuszi, eredetileg eszinek ejtette a nyuszit, vagy a Cucu medve, a játszunk a medvével kifejezésből.

Az éjszakai fény a mai napig félőelem, még a legnagyobb találta ki. A mindenkori autónk azóta DUDU, mióta a lányom így kezdte kimondani.

Nekem kifejezetten tetszik, hogy vannak a családban olyan szavak,a miket csak mi értünk.

2012. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokakat "kiráz a hideg" ezektől a szavaktól... Pedig szerintem(mondom:szerintem) az égvilágon semmi baj nincs például az iszivel, a pancsival, vagy épp a hamival. Szerintem külön kell választani a becézett szavakat, mint amiket föntebb írtam, és a gügyögést, vagyis amikor a szülő, vagy bári más értelmetlenül halandzsázik a babának. Az eszike, tejcike, az ugyulu-bugyulu...stb. már szerintem is túlzás, semmi szükség rá. Ám ha mégis néhanapján kiejt ilyeneket a száján a szülő...hát na bumm! Ez legyen a legnagyobb rossz, amit a gyermeke ellen elkövetett élete során.
2012. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy különbség van a gügyögés és a babás beszéd között.

A gügyögést én arra értem, ha valaki direkt selypít, pösze vagy utyuluputyulu.

Én szoktam használni babás szavakat, de pl páromra is rászólok, ha nem rendesen beszél a lányunkkal. Kb ezeket használom:

csücsi, csücsülni, pancsizni, hamizni, talpi, lábi, pupek, nózi, kutyus, paci stb.

Mivel használom ezeknek a felnőtt változatát, nem érzem úgy, hogy butább lenne tőle a lányom, sőt, már egy csomó szinonímát ismerni fog (ha nem is érti még, hogy mi ez)

2012. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!