Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Piros paprikás ételt mikortól...

Piros paprikás ételt mikortól adtatok a babátoknak?

Figyelt kérdés
Az én lányom 10,5 hós, már párszor megnyalta a kanalát,nagyon enné. Mikortól szabad? Próbálok betartani mindent a hozzátáplálás menetében,de látom,h izgatják a mi ételeink!

2012. máj. 14. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm a pirospaprikára azt mondta, hogy bőven ráérek vele. Egy évesen javasolta, hogy még várjunk. Olyan 14 hós korától mondta, hogy adhatok már neki óvatosan, fokozatosan. Most 17 hós és már szépen eszik pirospaprikásat is levesben, pörköltben stb.
2012. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én 7-8 hónaposan már simán adtam neki a paprikás krumplinkból, vagy a krumplifőzelékünkből, amiben ugye van pp.De azt hozzá kell tennem, hogy én elég kevés rántást teszek a főzelékbe,és nem piros paprikázom meg túlságosan, csak hogy íze,színe legyen.

huh,ezért most nagyon le fognak pontozni:)

2012. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még annyi: persze hogy izgatja, ti mit esztek. Én mindig azt mondom a kicsilánynak ilyenkor, hogy neki még azt nem szabad, mert pici pocak nagyon megharagudna érte :)

Eddig működik - bár a nagyszülőkkel kicsit nehezebb, már ekkorka korban - de ha belegondolunk, csípős paprikát (zöldet) is enné, mert látja az apjától, mégsem adunk neki.

2012. máj. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek!

Hát én sem töményen gondoltam! :) Múltkor gulyáslevest ettünk,férjem adott neki egy kanálnyi tarhonyát,répát,krumplit,marha husival, pici kenyérrel. Nagyon ízlett neki! Ette volna tovább,de ugye nem adtuk. Szóval én sem gondoltam,h megegyen egy tányér paprikás krumplit rögtön,de ha most nem volt baja tőle,akkor néha napján csipegethetne! :)

2012. máj. 14. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem 10 hó körül már beleevett a lányom az olyan ételekbe, amikben volt pirospaprika. S persze nem töményen kapta ő sem, viszont egy kicsit simán evett belőle, és nem lett baja.

Unokahúgom most 8 hónapos és már kapott, mert amúgy alapvetően rossz evő kislány, de az ilyen ételeket meg nagyon szívesen eszi.

Nekem anno azt mondták 1 éves koráig ráér, de hát na...

2012. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 hónapos a babám és azt eszi,amit mi,persze,ami csípős azt nem.de amúgy ugyanazt.ma pl grízgaluskaleves meg csirkepaprikás galuskával volt az ebéd.kb 1 hónapja eszi azt ,amit mi.de heti2-3* bébiételt kap.
2012. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy-két alkalomból nem fogunk problémát csinálni. :)
2012. máj. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!