Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fajta hozzátáplálásnak...

Milyen fajta hozzátáplálásnak a híve vagy? Hogyan csinálod?

Figyelt kérdés

7hónapos a babám. Jelenleg így eszik. Minden étkezésnél szopi,

+ három étkezésnél még a szopi mellé ezeket:

-tízórainál tejpép gyümölccsel

-ebédnél főzeléket husival

-uzsinál gyümölcsöt babakeksszel


Én általában mindig szopi előtt adom neki a szilárd kaját, de már hallottam arról is hogy szopi után jobb? Szerintetek?


2012. máj. 17. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem akar valaki szopit kiváltani, addig étkezés előtt meg is szoptatja. De ahogy nő a baba, úgy az lesz a "logikus", hogy előbb normál étel, majd ha igényli még szopi, és idővel így ki is váltható az étkezés (hogy ez kinek mikor jön el, az baba és anyafüggő).


Tehát ez nem jobb vagy rosszabb kategória, csak más a cél.

Az egyiknél a kóstoltatás és a szopi fenntartása, a másiknál meg az étkezés kiváltása.


Én első körben két szopi között kóstoltattam a lányommal az ételeket, aztán mikor már ki is akartam váltani a szopit, akkor előbb kapott rendes ételt, majd megkínáltam még, hátha szopizni is akart utána.

2012. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az en babam a napokban lesz 7 honapos. anyatejes baba. delelott eszik husis fozeleket gyumolccsel/zoldseggel, aztan szopizik. a tobbi etkezesre meg nem fogad l szilard kajat, en nem eroltetem. almat nem szereti sem az uveges barackos bebieteleket, szoval gyumolcs fronton varjuk, hogy megjelenjenek a hazaiak.tejpepet nem adhatok neki, mert tejfeherje erzekeny, a sinlacot meg nem eszi meg.mindig szopi elott kinalom, utana mar nem eszi meg.
2012. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi "korán" kezdtük a hozzátáplálást, 4 hónaposan. Olyan 15-18 hónapos koráig szeretném szoptatni, természetesen sem erőltetni sem leszoktatni nem fogom.


A szilárd étel után kapja a cicit, 2 étkezést már kiváltottunk. Most így eszik:

- ébredéskor cici

- 10-f11 felé joghurt gyümölccsel

- f1-1 felé zöldség hússal, utána cici

- 5 felé gyümölcs

- fürdés után f8 felé cici

- 11 körül cici

2012. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: az én lányom most volt 8 hónapos, 7 hónaposan még a joghurt helyett is cicit kapott, majd elkezdtük kóstoltatni a tejtermékeket.
2012. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos a babám, így eszik:

8:00-reggeli szopi

9:30: gyümölcs, gabonapéppel, az új ízek kostoltatása

12: szopi

15:30: gyümölcs, szopi

18:30: szopi

20:45:szopi

01:30: szopi


Az időpontok persze kb.-iek. mI még nem váltottunk ki teljesen egy étkezést se, mert a délelőtti tízórai is kát étkezés között van. valahogy így alakult.


Én is szopi előtt adom a szilárdat, hiába hogy nem akarom elválasztani, de ha egyszer cicit kap a szájába, akkor nem engedi el, addig amíg nem lakik jól, akkor meg nem eszik mást.Féladag gyümit eszik csak.

2012. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!