Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 -hó babám második foga jön...

ÉVI-Zéti kérdése:

10 -hó babám második foga jön kanalasat nem fogadja el tápszert igen? Milyen fajta ételeket adhatok amitől nem fogy?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 06:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Az én fiam most tart a 6.fogánál, eddig menetrendszerűen nem evett. Talán most a 2 utóbbi fogánál jobb a helyzet, eszik némi kanalasat, de inkább tápszert. Én azt csinálom, hogy adok neki rágcsálni valót, száraz kenyeret vagy száraz zsemlét, a darabosat megeszi de csak ha kézzel adom neki, abból sem eszik egy egész adagot, de valamennyit mégis. Az utolsó 2 fogánál fogyott közel fél kilót, annyira nem evett. De ahogy kibújt a foga bepotólta!:)

Próbáld a darabosat, próbálj neki kézzel adni dolgokat, bulátt, köölesgolyót, esetleg ropit. Ezek nem a legtáplálóbb ételek én tudom, de ha már végképp nem eszik semmit, legalább rágcsálni tudjon. Egyébként nekem a doki mondta, hogy nincs baj, ha csak tápszert eszik, mert megkapja a sok vitamint. A védőnőm lánya 1 éves koráig mást nem volt hajlandó megenni csak tápszer...mégis él :-)

2012. ápr. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lánykám sem evett 2 hétig,mielőtt kibújt az első 2 foga. A gyümit és a főzeléket nem fogadta el,valamint semmi vizet és teát. Ezért uzsira is tápszert kapott,mert féltem,h nem kap elég folyadékot. Nem biztos,hogy a kanalat nem fogadja el,lehet,hogy csak magában a gyümit és a főzeléket,mert marja az ínyét. Érdekes,mert amint a gyümit tejpépbe,tejberizspépben adtam,megette kanállal,gondolom édesebb volt. Ahogy kibújt a fogacska,visszaállt minden a régibe,és nem is fogyott. :)
2012. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2.vagyok!

Ugyanúgy,mint előző válaszolónál, a pufit,bulátát,kölesgolyót simán rágcsálta, azt adhatsz neki nyugodtan. :)

2012. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!