Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak reggel fejek, azt is...

Csak reggel fejek, azt is fagyóba rakom. Teli lesz a fagyóm, és leszeretnék állni a fejéssel. Leállhatok egyik pillanatról a másikra, vagy fokozatosan? Mindég a nem szívott cicit szívtam. Kisfiam 4,5hós. Nem lesz kevesebb a tej?

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 06:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Két választásod van. 1:hosszadalmasabb,de veszélytelenebb, minden nap egy kicsivel kevesebbet fejjél

2.gyorsabb de nem veszélytelen, hagyd abba a fejést egyik napról a másikra,ha nagyon feszül akkor annyit fejjél hogy egy picit mehkönnyebbüljön a melled.Tehetsz rá hidegvizes borogatást,ha éri a bimbót akkor apasztó a hatása.Masszírozd hogy be ne csomósodjon. Én az utóbbit csináltam és kb 10nap alatt beállt arra a mennyiségre ami a kislányomnak kell. Eleinte én is fejtem ha kellett ha nem,tettem a fagyasztóba,most meg burogatom ki a lefolyóba.

2009. jún. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Kevesebb lesz a tejed természetesen, de csak azzal, amit a fagyóba raktál eddig. Mindig a kereslet határozza meg a kínálatot. Ha nem fejsz, az a mennyiség elmarad. De a babónak elég lesz, ezen ne aggódj. Azért én nem állnék le azonnal, csak fokozatosan, vagy ha leállsz is, figyelj nagyon a mellgyulladásra, elég kellemetlen valami.

Én kb. 6 hónapig fejtem és adtam a tejet egy kisfiúnak, meg raktam tele a fagyasztót, aztán leálltam, de csak azért, mert egyszerűen utáltam már fejni. Egyszer kicsit el is kezdett begyulladni, de gyorsan reagáltam, masszíroztam, meg abból a ciciből szopiztattam a lányomat és ő szépen ki is szívta, nem lett semmi komolyabb gond. A fagyasztott tejet meg dobáltam kifelé, ugyanis semmilyen körülmények között nem volt hajlandó elfogadni a lányom. Mondták, tegyem el főzelékhez, de nekünk ez se vált be, mert csak 6 hós kora után kezdtem hozzátáplálni, majdnem 7 hós volt, amikor már evett főzeléket is, de akkor is inkább az üveges bébiételt szerette. Most már az én főztömet eszi, de eddigre úgyis meg kellett szabadulnom a fagyasztott tejtől, mivel lassan egyéves, és a tejet fél évig ajánlatos max. fagyasztva tárolni.

Neked kell átgondolni, jó vagy sem, hogy fejsz. Van, akinek szüksége van rá, van, aki korábban kezdi a hozzátáplálást és jól jön neki a fagyasztott tej, de előfordulhat betegség vagy bármi, ami miatt nem szoptatsz és akkor meg jó ha van. Mindennek ellenére én nem fejtem tovább,ez talán kicsit hazárdírozás is volt részemről, de mondjuk én úgy voltam vele, hogy 6 hónapig tutira anyatejes volt a babám, csak aztán álltam le.

Bárhogy döntesz is, a mellgyulladásra vigyázz, minden jót nektek!

2009. jún. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!