Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Több órás alvás után reggel...

Több órás alvás után reggel van elég tejem, és estig fokozatosan lecsökken, holott óránként teszem mellre a babát. Miért? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Reggel a 3 hetes babám eszik akár 80-90-et. Aztán 10 órától kezdve óránként teszem mellre, mert max. 40-et tud enni, aztán már csak 20-at.

Még akkor is, ha óránként nem teszem mellre.


Pedig a cicicmen van fél órákat és már 10 perc után bealszik. De közben szopik, de csak ennyit.


Kész vagyok, mert most a tejem a kevés?


2011. márc. 24. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha óránként szopik, persze, hogy nem bír egyszerre 40 grammnál többet enni, hisz nagyon valószínű, hogy még nem is éhes igazán. Bízd rá,mikor éhes és akkor adj neki! Az természetes, hogy estére kevesebb a tej.. ez így van mindenkinél. Azért, mert az anyatej összetétele soha nem állandó napszakonként és etetéseken belül is más-más. Estére mindenkinek kevesebbet eszik a babája, mert akkor a tej sokkal sűrűbb, zsírosabb, táplálóbb. Különben se esznek minden evésre ugyanannyit.. Ezért nem érdemes méricskélni a babát evés után.. Csupán téged téveszt meg a mérleg és kapsz frászt, hogy kevés a tejed. ha a pici egy evéssel kibír legalább 2 órát, akkor elég a tejed..

Tedd el a mérleget és bízd rá a babára, mennyit és mikor eszik! Mérni elég hetente 1 alkalommal, hogy megbizonyosodj arról, hogy szépen hízik :)

2011. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem! az a baj, hogy óránként mellre teszed, és egy óra alatt annyira éhes csak, hogy 20-40-et eszik.

Így inkább csak cumizni használja.

Ha összeadod 3 óránként ha csak 80-at eszik, az nagyon jó egy 3 hetesnél.

Próbáld egy kicsit tovább húzni az evések közti időt.

Ne add fel, majd rájössz, mi a jó mindkettőtöknek, tejed biztos van elég.

2011. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltok.

Igen, eszembe jutott nekem is, hogy sok az óránkénti, csak sírdogált, és rágta az öklét. Ezért gondoltam, hogy kevés neki.

Most szoptattam 20 percig és a mérleg szerint 20-at evett.

Most alszik, tehát ha éhes lenne, akkor sírna?


Vagy csak elfogadta, hogy nem tud annyit enni, amennyi neki kell? (bocsi, hülye kérdés)

2011. márc. 24. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha éhes maradt volna, nem aludna békésen . Egy néhány hetes csecsemő nem fogja "elfogadni", hogy mardossa az éhség a gyomrát :) Bízz benne, bármilyen törékenynek és elesettnek, magatehetetlennek is látszik, azért nem hagyná ám magát:) Ha éhes lenne, torkaszakadtából üvöltene :) Az, hogy sír, rágja az öklét, lehet a túlettés miatt is.. Fájhat a poccija és ők még nem tudják elkülöníteni az éhség miatti hasfájást a sima hasfájástól. Ha görcsöl, akkor is kapkodja a kis fejét, ha megérinted a kis száját, úgy csinál, mintha éhes lenne...
2011. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

heti méréseket hasonlíts össze. ne stresszeld magad és ne bolygasd a babát a folytonos méregetéssel! ha heti 80-150g közt van, akkor ne aggódj, elég neki a tejed.


ha kérdésed van, hívj fel egy szopi tanácsadót, nagyon sokat tudnak segíteni:

www.lll.hu

2011. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, abbahagytam az állandó méregetést, mert tényleg az őrületbe kergetett.
2011. márc. 25. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!