Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell kiváltani az tejes...

Hogy kell kiváltani az tejes evéseket? A dokim szerint a reggeli és esti maradjon meg a többit pedig fokozatosan a 8-9 hónapig, már csak este és reggel egyen tápszert, a védőnő szerint pedig

Figyelt kérdés
ha már a délivel kezdtem, akkor utána a délutáni, esti majd a reggeli és délelőtti legyen kiváltva. De akkor mikor maradjon tejes? És különben is hogy lehet rávenni egy babát, hogy csak 4-5-ször egyen, mert az enyémek 6-szor esznek egy nap, lassan 8 hónaposak.
2010. febr. 8. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónapos, anyatejes baba. 1 hónap alatt váltottuk ki a délelőtti szopizást. 3 óránként eszik. Én azt csináltam (mivel eléggé össze-vissza kel), hogy bármikor is szopizott hajnalban, megetettem 8-kor, aztán 11-kor kapott gyümölcsöt, aztán 3 óránként szopizott, este pedig utoljára 1/2 8-kor, majd alvás. Így 6x eszik naponta, de szerintem ezzel nincsen semmi baj.

Ezután a délit fogom kiváltani, majd a délutánit, a reggelit és utoljára az estit.

2010. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elős válasz tökéletes. 10 percet mindig húzzál ki velük, mikor enni kérnek, így tudsz rendszert vinni a napjaikba és kevesebb étkezésre váltani.

Valóban a napközbeni étkezéseket szokás először kiváltani és megmarad a reggeli (ébredős) és esti (lefekvős) rituálé.

Aztán mindegy, hogy a reggeli, vagy estit előbb, szép lassan ezeket is kiváltod.

Jól értelek, 8 hónaposak és még csak tápszert kapnak?

2010. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem, már esznek délben és délután főzeléket, gyümölcsöt, tejpépet, mikor mit. Csak azt nem tudom, hogy ezután melyiket váltsam ki. Mert a védőnő szerint az estit kellene, utána meg a reggelit és majd csak aztán a délelőttit. De hát más meg azt mondja, hogy a reggeli és esti legyen még tejes. akkor meg már elvileg csak a délelőttit kellene kiváltanunk, nem? A 6. étekezés nálunk este 10-kor van, de akkor álometetés van, és azért esznek még, mert ha nem kapnak akkor, felkelnek éjfél-1 körül. Így meg csak reggel 5-6 körül. Ezt is jó lenne leépíteni, de inkább fenn maradunk még 10-ig, amúgy is pont addig dolgozik a párom, le se fekszünk még. Egyébként kb. 3,5-4 óránként esznek.

2010. febr. 8. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Én úgy tudom, hogy a babák az esti szopizáshoz ragaszkodnak a legjobban, ezért is jó ezt hagyni utoljára.

Persze biztosan ez sem igaz minden babára, de én biztosan azt váltom ki utoljára.

2010. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második ismét. Szóvala reggeli és esti szokott legtovább maradni.

Én az estit váltom ki előbb, mert így este lehet programot csinálni néha, más is le tudja őket fektetni. Reggel biztos otthon vagyok, kármilyen program volt este, akkoris... Szóval csak praktikusság miatt.

2010. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!