Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálás megkezdésekor...

A hozzátáplálás megkezdésekor először csak mindenféle gyümölcslevet próbáljak és ha ezek megvannak akkor adhatom a pépesített gyümölcsvelőt?

Figyelt kérdés

Én úgy terveztem, hogy az első 1-2 nap az alma levét kapja 12-3 kanállal, utána a pépesített almát egy két kanállal,aztán lassan emelem az adagot! Amikor ezt megszokta, jöhet a barack ugyanígy! Viszont valakitől azt hallottam, hogy úgy csinálta, hogy az első hetekben csak gyümi levet adott a babájának, mindegyikből egy kicsit (alma, aztán utána barack, stb.) és amikor már mindet végigkóstolták, utána jött a pépesített gyümölcshús! Akkor most hogy csináljam? Melyik a jobb?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 27. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletes,ahogy Te gondoltad!!Nálunk ez a módszer nem vált be,mert az almától,és a baracktól is fájt a hasa,így mi a zöldségekkel kezdtünk.Krumpli,répa,sütőtök,borsó,és ma kezdjük a céklát!
2009. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő mondta,hogy így csináljam:

Először répa lé,mert édes,aztán alma lé,mert savanykás,utána barack lé,és végül meggy lé.

Ha ezeket végig kóstolta,és valamennyire megszokta akkor lehet a textúrán változtatni,így mindig csak egy valamit kell megszoknia.

Én a meggyet kihagytam,mert nagyon savanyút sikerült csak beszereznem,nem akartam sokkolni vele a gyerkőcöt.

Én követtem az "utasítást",tetszett neki a kóstoltatás,és amikor pépet adtam,igaz,hogy nem értette mit is kéne vele csinálnia,de az íze ismerős volt neki,így nem vágott ijedt fejet sem:)

Most már a sütőtöknél tartunk,eddig ez ízlik neki a legjobban.

2009. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!