Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol ehet tejfölös kenyeret?

Mikortol ehet tejfölös kenyeret?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Úgy tudom, hogy ha már eszik többféle tejterméket, plusz szeret rágicsálni falatokat, nem öklendezik tőle. Tejtermék azt hiszem 8 hónapos korától.
2012. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen kb. 8-9 hónaptól, hogyha nem veszel észre rajta allergiás reakciót a tejtermékektől. Én adtam neki ennyi idősen joghurtot is, vajas kenyeret.
2012. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, mi is most kezdtünk ilyen tejtermékeket kóstolni. tejfölös kenyér, túró, joghurt, vajas kenyér, sajtos kenyér stb..

8,5 hós anyuka

2012. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lányom natúr joghurtot és kefirt 8 hó után kapott, ezektől nem volt baja.

10 hó körül kapott tejfölt (főzelékhez keverve), de kihányta. Jó pár hónap kellett, amíg azt is meg tudta enni. Kicsit pihentettem a dolgot, majd újra próbálkoztam.

A tejszínt (szintén főtt ételben) 11 hó körül ette, de attól is hányt.


A tejföl és tejszín mást is tartalmaz, mint pl. a joghurt, így érdemes óvatosabban bánni vele, de persze nem minden babának van tőle baja.


Kenyeret olyan 7-8 hónaposan kezdett rágcsálni amúgy.

2012. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt a fiam amikor először kapott!
2012. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és házi tejfölt?
2012. máj. 18. 11:13
 7/7 anonim ***** válasza:
8-9 hósan már kaphat tejfölt? Nálunk a védőnő többször is kihangsúlyozta, hogy tejfölt azt csak 1 éves kora után kapjon, és először főzzem bele az ételébe. 22 hós múlt a kislányom, mostanába kapott először sajtos-tejfölös tésztát, konkrétan tejfölös kenyeret még nem adtam.
2012. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!