Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki házban lakik (kis udvarral...

Aki házban lakik (kis udvarral) vagy nincs a közelében játszótér, az mit csinál kinn a szabadban egy 17 hós gyerkőccel nap mint nap?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, tippeket, mert valószínűleg szükségem lesz rá hamarosan, és ezen aggodalmaskodom s agyalok.

Persze gondolom, van az ilyen helyzetűeknek otthon csúszda, hinta, homokozó, de ha mégse lenne ilyenre módom, illetve "nem elég" ez a gyerkőcnek, akkor mivel foglalom le kinn?


2012. máj. 18. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hinta, csúszda, homokozó mászóka, pancsolás kismedencében nyáron, és labdázás. Ezek felváltva. Vagy plédet ki a fűre, és ott mindenféle. Pl. rajzolás, madárles, ilyenek. Úgyis mindegyik csak ideig-óráig köti le, dehát az is jó. Az én lányomat legtovább mindig a pancsolás köti le, dehát ugye az meg nagyon melegfüggő. Pancsi után a labdázás köti le legtovább, illetve a csúszda.
2012. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem még csak 14 hós és nincs itthon csúszda, csak hinta, de azt meg annyira nem szereti: krétával rajzolunk a járdára, buborékot fújunk, motorozunk, van kiis talicskája, abba gyűjtünk dolgokat (dió, kavics, virág, levél, csiga) és tolja, ue. vödörrel. Kertészkedünk, nagyon szeret segíteni. Ha jó idő van, kiviszek egy lavőr vizet és pancsol. Homokozni még nem szeret, mert utálja, ha piszkos a keze, de a pancsolás... Játszunk a kutyával. Ilyeneket. Miért félsz tőle? Nekem inkább bent van gondom vele, az udvaron le se tojja a fejem.:)
2012. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nyárra tegyél kis pancsolót (kismedence, kiskád, lavór), bele kis labdák, vagy homokozó játékok. Kisebb homokozót is lehet csinálni, mondjuk a fiaim a vakondtúrást is nagyon szivesen túrják. :) a lábbal hajtós motor is nagy sláger. Szoktam nekik sátrat állítani, de a nagyobbik már bunkert épít, pléd a kerti asztalra, és indulhat a bújócska.
2012. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a krétázás is jó ötlet.
2012. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kérdésre válaszolva, azért félek tőle, mert nem nagy az udvar és ráadásul közös (sorházakról van szó), talán még kertészkedésre se nagyon van ott mód.

Köszi egyébként a tippeket, várom még a többiekét is!

2012. máj. 18. 16:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk kis udvarunk van, benne sok játék lehetőséggel amiket írtál, és igaz hogy van a közelünkben játszótér is, de ritkábban megyünk le. Van az utcánkban több gyerek, akikkel lehet barátkozni, együtt motoroznak, bicikliznek, krétával rajzolnak az aszfaltra, labdáznak, kavicsot dobálnak a csatornába a csatornafedél kis lyukán keresztül (egyébként mostanában ez a legérdekesebb játék :-). Van egy fa az utcában amin csimpaszkodni szoktak (persze a szülők segítségével). Nálunk az utca jobb mint a játszótér, mindig kitalálunk valamit, csak társaság kell hozzá. Egyedül tényleg nem olyan jó, akkor még a motorozás sem az igazi.
2012. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is közös az udvar (sorház szintén). Nincsenek más gyerekek is ott egyébként? De egyébként nekem is motorozik, triciklin tolom, azt szerelgeti . Kertészkedés nem nagyon jön szóba mert csak tönkreteszi amit én nagy nehezen megcsinálok és persze nem érti mi bajom. Úgyhogy majd később..
2012. máj. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, vannak-e arrafelé ilyen kisgyerekek, de valahogy nem hiszem. Azért jobb lenne, ha volnának
2012. máj. 18. 16:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Miénk is sorház, pici, de saját udvarral. Vagyis el van választva a szomszédtól egy kis kerítéssel (nem mindenütt, van, ahol nem csinálták ezt meg). Nekünk csak homokozó van az udvarban meg egy kis ház, de az enyémekkel nincs gond, nem kell őket szórakoztatni, sose kellett, eljátszanak, én olvasni szoktam kinn a nyugágyban, amíg ők rohangálnak. :-)

Van ismerősöm, akiknél közös az udvar, de ez elvileg azt jelenti, hogy bármit tehetsz oda, ami a közösséget nem zavarja. Vagyis ezen ismerősömék is vettek homokozót, hintát, stb.

Mérd fel a terepet, nézz körül, vannak-e még gyerekek és ha igen, akkor a szülők közösen kialakíthatnak egy jó kis játszós részt.

2012. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van hinta, homokozó, csúszda, de ez neki kevés. :)

Kimegyünk az utcára, sétálunk, triciklizünk, néha szomszédolunk is. De igazából a lényeg, hogy menjünk valamerre. Kavicsot, virágot szed, nézelődik.

15 honapos kislány anyukája.

2012. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!