Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy ennyire görbe a...

Normális hogy ennyire görbe a 4 hónapos babám lába?

Figyelt kérdés
[link]
2012. máj. 20. 12:45
 1/5 Kerria ***** válasza:

szerintem ez még az...


Még kis husi, addig nehezen látszik a lába, így ne aggódj, ha kúszik-mászik, jár, és ilyen marad akkor lehet esetleg gond.


Én nem látom görbének,inkább babásan husis, bár, ha mindkét lábáról lenne kép, lehet másként látnám.

2012. máj. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11 hónaos kislányom lába ugyan ilyen, ő is husis baba :) - múlt hétem voltunk fejlődésneurológusnál ( más okból) , de semmit nem mondott a kis lábára, pedig alaposan megvizsgálta, szóval ne aggódj!
2012. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ettől görbébb volt a lányom lába. Semmi gond nem lesz akkor se, ha még egy éves kora után is ilyen lesz. Én 15 hósan elvittem egy ortopédushoz maszek rendelésre, aki 8000 Ft-ért megmondta vizsgálat nélkül, hogy mire megy oviba ki fog egyenesedni. Így is lett, most lesz ovis ősztől, és már totál egyenes. Két hónapos a kishuga, és úgy veszem észre, hogy neki is görbe lesz, de majd kinövi.
2012. máj. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem görbe (vagy rossz a fénykép), másrészt ezzel ilyen korban nem kell foglalkozni.

Akkor érdemes elmenni egy ortopéd kontrollra, amikor már önállóan jár. (SZTK-s is megfelel, nem kell vagyonokat költeni rá)

2012. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem is látom görbének. Egy husis babalábat látok. :) Szerintem tök normális lába van a babádnak.

Legalábbis az én kisfiam lába is ilyen volt, most 18 hónapos és semmi baja a lábának. Mi is jártunk fejlődésneurológiára, de ott soha nem mondták, hogy baja lenne a lábának.

Viszont, ha nagyon bizonytalan vagy, akkor első körben mutasd meg a háziorvosotoknak. Biztosan megnyugtatna a válasza! :)

2012. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!