Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és fél hónapos fiam egyedül,...

8 és fél hónapos fiam egyedül, segítség nélkül ül, de a háta, rettenetesen görbe. Szeintetek ez normális? Majd kiegyenesedik?

Figyelt kérdés
Anikor térdel, akkor nyíl egyenes a háta, de ülésnél nagyon ronda...És hiába fektetem hasra, hogy ne erőltess a hátiját, nem marad meg, rögtön felül...
2010. febr. 12. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kisfiamnak is görbe a háta mikor ül, nekünk azt mondta a doki hogy ez még alakul sokszor.
2010. febr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
84%
Szerintem kérdezd inkább a gyerekorvost. Nekem egy fiam van és nála ilyesmit nem tapasztaltam. Nagyon egyenesen ült és ül is még mindig. Puszi
2010. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az tűnt fel, milyen nyílegyenes háttal ülnek a kicsik...szerintem valami oka van ennek a rossz tartásnak. Én gyógytornásszal beszélnék.
2010. febr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam teljesen egyenes háttal ül, ő 8 hónapos múlt. Szerintem kérdezz meg egy szakembert pl. gyógytornászt.
2010. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi, hétfőn leviszem a gyerekorvoshoz, viszont azt nem írtam, hogy másfél hete ül csak fel egyedül. Nektek rögtön az első perctől egyenes volt a babátok háta?
2010. febr. 13. 17:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még csak próbálkozik a felüléssel, de ha sikerül neki, akkor azonnal nyílegyenes a háta. Görbe akkor volt, amikor felültette a dokinéni, hogy megnézze a tartását, de akkor még nem ült, amióta önállóan próbálkozik, azóta nem görbe. Szerintem is nézesd meg.
2010. febr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam is így ült kb 2-3 hétig. De nekem 5 hónapos volt a fiam amikor felült egyedül, de egy hónapig nem engedtem a dokibácsi javaslatára hogy állandóan üljön nehogy valami baja legyen és calciumot is adnom kellett
2010. febr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak az én fiamról írtál volna. Az enyém is 8 hós korában ült fel egyedül, de ha terpeszülésben ül, csak akkor görbe a háta. Ha más ülésben ül (pl: sarkán, vagy gátülésben) akkor meg egyenes. Én is aggódtam ezen, de jövőhéten én is viszem a dokihoz. Most 10 hós és még mindig megvan a görbülete. Hát nem tudom...
2010. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk is ez volt a helyzet, én beszéltem a gyerekorvossal. Azt mondta azért van, mert még nem elég fejlett a hátizma és nem szabad neki erőltetni az ülést, mert ettől alakulhat ki a gericferdülés később. Ha leteszed a földre, akkor hasra kell tenni, hogy magától üljön fel, ugyanis azzal erősíti az izmait. Persze, ha ülni akar azzal nem tudsz mit csinálni, erőszakkal nem tarthatod fekve, csak magától üljön fel az a lényeg. Nekünk ezt tanácsolták és már nagyon szépen ül a kisfiam. Azért mindenképpen beszélj Te is a gyerekorvossal, mert akkor legalább biztosan megnyugszol!

Szép napot!

2010. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
SZiasztok! Már voltam vele gyerekorvosnál, nekünk is azt mondták, hogy gyenge még a hátizma... És ne hagyjam ülni, tegyem hasra és másszon sokat. Na de az ény fiam mit csinál? Hasra teszem, és kettő másodperc múlve ül... Amúgy, igen, amikor a sarkán csücsül akkor egyenes az ő háta is, de amikor terpeszülésben van, akkor rossz ránézni. Meg hát nehéz folyton hasra tenni, hiszen nem tudok egész nap mellette ülni, vannak teendőim mellette... Amúgy ha nem ül, akkor áll. Ahhoz meg elég erős a hátizma? Érdekes... Persze akkor egyenes a háta, nem tarja furcsán.Kedves utolsó! Nektek mikorra ült normálisan? Úgy értem mennyi idősen kezdett görbén ülni és mikorra egyenesedett ki?
2010. febr. 25. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!