Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az etkezesi szokasaitokat...

Az etkezesi szokasaitokat kiterjesztitek a babatokra is? Ha te mondjuk megrogzott vegetarianus vagy, akkor a baba is az kell legyen?

Figyelt kérdés

Ha te nem eszel hust/tejtermeket/tojast, akkor a babanak sem adsz?

Vagy ha mondjuk nem szereted a halat, egyeb viziherkentyut, akkor a babaddal sem kostoltatod meg?


Csak erdekel, hogy masok hogyan velekednek errol. Mi peldaul vizi allatokat nem eszunk a ferjemmel, de ettol fuggetlenul a fiamnak adok halat (meg baba, a halat kivetelesen nem en fozom neki, hanem uvegeset veszek) es kesobb szandekomban all el is kesziteni neki, ha szereti es keri. Mert tudom hogy jo, tudom, hogy o egy szabad ember, mas egyeniseg, azert, mert nekunk nem izlik o meg szeretheti.

Mas anyuka hogy velekedik errol?


2009. jún. 27. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem terjesztem ki a szokásaimat a babára a következő okból. A családomban szinte mindenki kövér. Engem úgy neveltek, hogy ez így van jól és végülis csak tini koromban tudatosult bennem, hogy nem jó "vaskosnak" lenni. Mivel nem tudok lefogyni most már, mindent meg fogok tenni, hogy a gyerekeim ne küzdjenek hasonló problémákkal. Ezért kerülöm a csokikat, fehér lisztet nem használok már főzéshez és úgy szoktatom a gyerekeket, hogy ne cukrozzanak meg lehetőleg semmit sem. Bármit elkészítek attól független, hogy én nem szeretem. Engem ez nem zavar, de az édességet nagyon nagy mértékben korlátozom a gyerekeknél.
2009. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem zárkózom el én sem attól,hogy pl.olyat egyen amit mi nem szeretünk.De az előttem szólóhoz hasonlóan az édességek korlátozásával teljesen egyetértek.A mi esetünkben 15hós minek is enne pl.csokit vagy cukorkát?(!)inkább gyümölcsöt.
2009. jún. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármit megfőzök, kiv. a pacalt és a spenótot. Előbbire azt mondtam, aki azt akar enni, menjen étterembe! Utóbbit az anyukámmal készíttetem el a lányomnak. :)

Én nagy diétázó vagyok, a családnak ált. külön főzök, a gyereknek szintén. Nem eszek lisztet és fehér pékárut, cukrot, marhahúst (allergia miatt),...stb. A gyerkőcöt természetesen nem korlátozom, viszont nem pártolom a cukrot, csokit,... Így ezeket módjával fogja csak kapni majd (1-1 Túró Rudi, puding,... formájában). A dédiknél a sütiket sem fogjuk tudni kivédeni, de nem is akarom, sértődés lenne belőle.

Bár még nem aktuális a süti téma, mert 8 hónapos a lányom. :)

2009. jún. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Hát ha megvonod a húst a babától az butaság,mert neki szüksége van azokra a tápanyagokra!Sőt halra mindenképp!Be kell próbálkozni mindennel!Aztán vagy szereti vagy nem!
2009. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia

Mi vegetariánusok vagyunk (tejet és tojást eszünk) és kisfiunk sem eszik húst. Semmi baja, nem hiányzik neki semmi tápanyag, mert nincs olyan, ami csak a húsban lenne (kivéve a koleszterint és az állatoknak adagolt növési hormonokat és antibiotikumokat). Most 2,5 éves, szinte ő a legmagasabb a csoportjában, bölcsibe jár. Remélem, felnőttkorában sem eszik majd húst, de ha mégis, azt nem én fogom neki elkészíteni...

2009. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
a barátnőm vegetariánus, de a férje nem, igy egyenesen megtiltotta, hogy vega-étrendre szoktassa a kicsit. Az egyéves fiúcska mindenevő lett és mindnféle húst szeret, szerintem így helyes. Az ember és a fogazatunk vegyes táplálkozásra van kitalálva, bizonyára nem véletlen. Aki csak zöldet eszik, nem hiszem hogy ugy elhiszi, hogy vegyszer és egyéb károsanyag bevitel nèlkül étkezik, vagyis kevesebb mérget eszik húsevő társainál. Szerintem a mi feladatunk az, hogy lehetőség szerint mindennel megismertessük, kiskamasz korára bőven eldönti majd, mit hajlandó megenni és mit nem.
2009. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Ennél nagyobb önzőséget,mint hogy nem adsz húst a gyereknek nem tudok elképzelni:-( Attól,hogy ő a legmagasabb a bölcsiben még hiányos a táplálkozása. 4gyomrotok van egyébként? Ha igen akkor nem szóltam,akkor kizárólag növényevésre születtetek.:-)
2009. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!