Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tartja/tartotta babátok...

Hogy tartja/tartotta babátok a lábfejét az első lépéseknél?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódunk, mert az egyik lábfeje befelé áll, a másik kifelé. Olyan, mintha kicsit oldalazva lépkedne. Nem lábujjhegyezett, szépen telitalppal lépked, csak ferdén tartja. Nem lett erőltetve sem, maga döntött úgy, hogy 9,5 hósan útnak indul, igaz, a két kezét fogni kell. Ezt kb. 1 hete vettem észre, kb. 2 hete jár.
2009. jún. 28. 09:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Ó, ezt a babás kérdésekhez akartam írni... :S
2009. jún. 28. 09:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Nállunk mind a két lábfeje befelé áll, a nagymami pedig bokasüllyedéssel riasztgatott, úgyhogy megkérdeztem a dokit. Azt mondta, hogy igazából csak 6 éves kor körül lenne szabad állandósulnia a láb tartásának, és akkorra kell a talpboltozatnak is kialakulnia. Tanácsolta, hogy járassam sokat mezitláb. Sztem te is nyugottan mutasd meg, rosszat nem teszel vele.
2009. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, Kislányom 10,5 hós, a jobb lába szintén kifelé áll, mikor lépked. A héten voltunk dokinál, azt mondta, hogy ezzel még nem kell foglalkozni, majd csak ha rendesen tud járni. A cipő is fog majd segíteni a helyes tartásban később.

Szerencsére lúdtalp veszély nálunk nincs, mert antilúdtalpja van, aszonta a doki. :))

2009. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is ezzel nyugtatom magam, hogy még annyira a járás elején van, hogy bármi lehet... Jövő héten megyünk védőnőhöz, akkor meg fogom kérdezni ő mit tanácsol. Itthon mezítláb vagy zokniban van, attól függ milyen az idő, de amint elkezdett járni, már meg is vettem neki a bokafogós szandit és az utcán abban van. Csak hát mivel első babám azért az aggódás bennem van, hogy nehogy baj legyen. Ezért vagyok kíváncsi más tapasztalatára.
2009. jún. 28. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!