Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A baba hány hónapos...

Anyukák! A baba hány hónapos korától kezditek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy 3 hónapos kortól lehet.
2012. máj. 20. 23:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
5 hónaposan kell napi fél babakeksszel, háztartási keksszel elkezdenki a hozzátáplálást, majd 6 hónaposan jöhet a barack, krumpli... addig nem, mert a kicsi szervezete nem áll készen rá, és csak később bajok adódhatnak, pl ételallergia!
2012. máj. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az a kérdés amire egybehangzó választ sosem kapsz:)

MOST úgy mondják hogy 6 hónapos korig csak anyatej, amivel egyetértek mert fejlődnie kell az emésztőrendszerének.

4 hónapos koráig tudtam szoptatni, aztán tápszeres lett, majd kiderült hogy tejallergia gyanús és én elkezdtem a hozzátáplálást.De nagyon lassan(szinte heti egy fél kanálka valami), úgy hogy szinte az igazi hozzátáplálás 5 és fél hónapos kezdődött el.

Régen meg teljesen más volt, így az előző generációk hamarabb kezdték el...

2012. máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Igen, elvileg 6 hónaposan CSAK anyatejjel kell táplálni a picit, de mégis a legújabb irányelvek azt mondják, h 5 hónaposan a glutént el kell kezdeni adni! Egyébként minden mással ajánlott megvárnia 6 hónapot. A tápszzer már más dolog.

(első vagyok)

2012. máj. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Na tessék még én is tanulok:)(második vagyok)
2012. máj. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem hiába leszek 1 hónapon belül védőnéni :)
2012. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

Hat kedves meg nem vedoneni, eleg rosszul tudod akkor.... A glutent 4 es 7 honapos kor KOZOTT kell elkezdeni adni, amig meg anyatejes es ervenyesul az anyatej vedo hatasa.

Oszinten sajnalom, hogy ilyen vedonok lesznek,,akik felinformaciokat terjesztenek....

2012. máj. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Tápszeres a fiam, 3 és fél hónaposan már kapott püréket!
2012. máj. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Mi is tápszeresek voltunk, így 3,5 hónaposan elkezdtük.
2012. máj. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Na, ezért szeretem ezt az oldalt, amikor jönnek azok az anyukák, akik meggyőződtek róla, hogy övék a világ bölcsessége, és megkérdőjeleznek egy (jelen esetben csak leendő) szakembert.

Az illető (nem nézem vissza hányadik) válaszolótól kérdem, hogy hallott-e már gluténmentes babakekszről pl?


Én mint egy anyuka a 2. babával még mindig úgy tudom, hogy anyatejes bébit 6 hónapos korig nem kell semmi mással etetni.

Nálunk most is a tápszer "győzött", ezért 4 hós korától elkezdem majd a barackot, krumplit, sütőtököt.

Személyes véleményem, hogy az almát (oké, hogy nagyon kevés allergén van benne) a magas savtartalma miatt megint későbbre fogom tartogatni. Az első babám is csak jóval később szerette meg, akkor is leginkább keksszel.

A 3 hónapot azért korainak tartom, hiába hogy régen ez volt a szokás, mára már kiderült, hogy nem volt egészséges.

2012. máj. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes babámnál orvosi javaslatra 4 hónaposan kezdtük.
2012. máj. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!