Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglalkoztok 15-18...

Mivel foglalkoztok 15-18 hónapos babával egy nap során? (főleg ha benn kell lenni mert esik az eső) Ha együtt játszotok, mit? és mennyi időt szántok rá?

Figyelt kérdés
- én nem vagyok elég kreatív, nem tudom, mit játsszak vele, vagy ha van ötletem, akkor az őt nem érdekli :(

2012. máj. 21. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
enyém 15 hónapos,de hozza oda mindig,hogy mivel akar játszani.Általában könyveket nézegetünk,formabedobozunk,konyhai edényekkel,rámol,pakol egész nap+benti hinta
2012. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam, most lesz 18 hónapos, iszonyúan igényli, hogy együtt játszunk. Egyedül, max 10 percet van el. Sajnos nekünk anyukámék nagyon távol élnek, így tényleg a nap 24 órájában velem van a kicsi, apa látástól mikulásig dolgozik, csak este tudnak együtt lenni. Így amikor ébren van, szinte mindig vele foglalkozom. Most nagyon szereti a formabedobót, vettem ilyen nagy postai csomagoló papírt azt kiterítem és arra "rajzol" :), énekelünk, mondókázunk, szeret videókat nézni a youtube-on (nagyon imádja őket nézni : http://www.youtube.com/watch?v=FVYvfV0nvs8&feature=fvwrel )

Közben tapsol, mosolyog. Illetve amikor főzök akkor is ott van mellettem, ilyenkor engedélyezve van neki a konyhaszekrény teljes kipakolása. Amikor elmegyünk sétálni, akkor engedem rengeteget futkározni, ha nincs konkrét dolgunk akkor ő irányít, hogy merre menjünk, mit csináljunk. Mostanában kezdik érdekelni a mesekönyvek, illetve eddig is érdekelték, csak a könyv bánta az érdeklődést, most már szépen lapozgatja. Hát kb ennyi.

2012. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lánykám 15 hós.szntén könyveket nézegetünk,imádja. Babás újságokat. Adk néha nagy dobozt megpakolva minenféle apró tárgyakkal játékokkal és azzal legalább lekötöm 10 percre.vagy edényeket kanállal. Babákat is szereti,vagy bébi zongorát nyomkod. És persze egész nap pakol pakol pakol :))
2012. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 18 hónapos. Most rákattant a focizásra, így bent is focizunk egy nagy strandlabdával, mert azzal sok kárt nem tudunk tenni. :) Szeret autózni, ilyenkor én kapom a béna kocsit, ő meg a csúcs szupert. :)

Főzőcskézünk a kis konyhájába, vagy éppen az igaziba. Imád sütit sütni, minden érdekli ami a konyhában történik. Heti 1x biztosan készítünk együtt valami egyszerű sütit, kekszet.

Motorozik, a benti motorján (nyuszi motor).

Mostanában kezdi hagyni, hogy olvassak a mesekönyvekből, sőt 1-2 rövidebb mesét végig is hallgat. Az állatos mesekönyvben nézegetjük az állatokat, én kérdezek, ő mutogat, melyik micsoda.

A formabedobó és a gyűrű piramis már annyira nem érdekli, de néha még előveszi, hogy játszunk vele.

Szeret rajzolni és mostanában gyurmázunk és festünk is.

Van egy babakocsija is babával, akit megetet, vagy megbiliztet. De tolni is nagyon szereti a kocsit.

Ja! És egy ideje gyöngyöt is fűzünk. Ilyen nagy gyümölcsök és vízi állatos fagyöngyeink vannak. Azzal is szeret molyolni.

Egyedül is elvan, naponta úgy fél-1 órát, több részletben.

2012. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lánykám elsején lesz 17 hónapos.Kb egy hete megy nála a "rohangálok a lakásban és mindent elő és elpakolok" szindróma.Én meg megyek és szedem össze utána a kacatokat, illetve próbálom rávenni, hogy szedje ő is össze, amit kiapakolt, több-kevesebb sikerrel.Ha főzök akkor ő a szobájában van, vagy kap egy csupor fakanalat és azzal játszik, segít főzni.Együtt porszívózunk.Én takarítok, ő pedig próbálja túlkiabálni amasinát és kergeti is, vagy elbújik előle:) A mosás külön öröm, fél órákat is elnézi a mosógépet, főleg ha centrifugál.

Amúgy jól elvan magában egész nap,nem különösebben igényli a társaságot.Apával nagyon jól el tudnak játszani, de ha én leülök mellé, akkor többnyire csak feszengés van, mert nem tudjuk, hogy mihez is kezdhetnénk egymással játék terén.Emiatt eléggé bűntudatom is van, hiszen valószínűleg én okoztam ezt a helyzetet, de mindig megnyugtatom magam, hogy attól ő még egy teljes értékű, gyorsan tanuló és hihetetlenül okos kislány.

Apával formabedobóznak, kirakóznak, pakolnak, rajzolnak, mindig van új ötlet.Én csak pakolásra meg buborék fújásra vagyok jó:)

A legjobban egyébként kint szeret lenni, egy rokon kisgyerek a közelben lakik, na őt imádja, pedig a kissrác nevelő célzattal állandóan piszkálja vagy lökdösi,néha agresszívan is, de legalább szocializálódik a lányom, na meg edződik is.Újabban már ő sem hagyja magát.

A szabadban egyébként talicskát tolnak, homokoznak, lébecolnak fel-alá, bújócskáznak.Ezer és egy dolog van amit egy kisgyerekkel játszani lehet, csak hagyni kell, hogy ő találja ki :)

2012. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!