Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves gyermeketek milyen...

2 éves gyermeketek milyen mondókákat, gyerekdalokat tud elmondani teljesen vagy bizonyos részeit veletek együtt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat tud, nagy dumás a fiam. Van egy nővére, sokat tanul tőle is.

Pl. Poros úton kocsi zörög,

Csigabiga, gyere ki

Hinta, palinta

Megy a hajó a Dunán,

Zsipp-zsupp

Gyerekek, gyerekek, szeretik a perecet,

Nyuszi fülét hegyezi,

Aki nem lép egyszerre, stb...


Nem mondom, hogy szó szerint tudja, van hogy kicsit át is költi:) 25 hónapos

2012. máj. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is hasonló a helyzet néha az egész mondókát,rövid kis mesét elmondja amit tökéletesebben ki tud mondani azt nagyon hangosan a többit elmaszatolja de ki lehet venni mit mond:)
2012. máj. 17. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, és ő is szinte az összes mondókát, verset, amit szoktunk neki mondani elmondja, van amit tökéletesen, van amit ő is átkölt, vagy elhadar. Reggel ahogy kinyílik a csipája, csak mondja a magáét, akkor van csend, mikor alszik:-) ebbe rám hasonlít:-)

Mókuska, Mókuska

Hinta palinta

Zsip-Zsup

Kikacsa fürdik

Egyszer volt egy kemence

Éliás Tóbiás

Cifra palota

Boci,Boci tarka

Csiga biga

Ezek ami hírtelen az eszembe jutottak.

2012. máj. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csip-csip csóka....

Tea cukor kávé rum bummm.

Kerekecske gombocska....

Csigabiga gyere ki.....

Egy megérett a meggy....

Tudja a tanulókutyus összes mondókáját,legjobban a "szeretlek szeretlek éjjel nappal ént".....

Persze ezeket nem teljesen,hagy ki részeket,de olyan cuki. Meg kell zabálni ahogy mondja!:)))

2012. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam humán beállítottságú:-)

csecsemő kora óta mindene a vers,mondóka,ének.így rengeteget tud kivülről.nagyon fogékony ezekre,elmondom 2-szer,háromszor,és már tudja is.

amikor megtanult ülni,beültettem minden nap a hintába,és egy egész a4-es méretű mondókáskönyvet elénekeltem, elmondtam neki.Kb. 1,5 évesen már mondatokban kezdett beszélni,szavakat egy évesen kezdett mondani,illetve tíz hónaposan aja,apa,mama,papa,baba.aztán amikor elkezdett folyékonyan beszélni 1,5 évesen,csak pilláztam,mert szinte az egész könyvet visszamondta.persze volt,amikor megakadt,de hiányosan vagy teljesen tudta az összeset.Két éves korára már három ilyen mondókás könyvet tudott kivülről.

de ismétlem,őt ez nagyon érdekli,minden nap minimum egy órát olvasunk,mondókázunk.Most már bölcsis,onnan is heti 2-3 új mondókával jön haza.a gondinénik is mondják,hogy nagyon fogékony ezekre,hamar memorizál

ajjaj,jól le leszek pontozva,pedig nem dicsekvésképp írom,ezek tények.na jó,azért nagyon büszke vagyok rá

mondjuk ő másban meg béna,pl az építés egyáltalán nem érdekli

2012. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ket eves a fiam, mindet elmondja, amit mi is mondogatunk neki.
2012. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!