Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vagytok egy 1 évessel...

Mennyire vagytok egy 1 évessel aggódósak?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, mivel az egyik ismerősöm és én teljesen máshogy viszonyulunk a dologhoz. Nem tudom hogy ő túl aggódós vagy én vagyok túl könnyelmű. Gondolok itt olyanra hogy én lerakom bátran a fűbe, homokba ő nem. Ő még 20 fokban is harisnyát és fülvédős sapkát ad a picire én már nem. Olyan furan jön ki, hogy ha együtt megyünk játszira a gyerekek nem játszanak együtt mert más az elképzelésünk ilyen téren. Tudom hogy egyikünk se rossz anya ez miatt de milyen a normális aggódás?
2012. máj. 21. 13:43
 1/10 xStefix ***** válasza:

Első gyerek mindkettő? :)

A te konkrét példáidon:

A homok és a fű attól függ, milyen. Ha nem látnám viszonylag tisztának, lehet, hogy én se tenném bele az enyémet. Vagy max. valamilyen plédre és úgy. De ha hűvös van, akkor sehogyse.

A harisnya és sapi-dolog is egyéni, mert pl. lehet, hogy az ő gyerkőcének érzékenyebb a füle vagy könnyebben megfázik, ezért öltözteti jobban.

Az én lányom pl. az izzadságától lesz ekcéma-pöttyös, ezért mindig kicsit vékonyabban kell öltöztetni, mint ahogy elsőre gondolom, illetve állandóan vetkőztetem-öltöztetem a játszón, hiába 4 éves már. De közben pl. sapit nagyon sokszor adok rá, mert viszonylag könnyen meghűl és folyni kezd az orra.


Persze ezeket te jobban tudod, hiszen a te ismerősöd. De ezek is lehetnek a háttérben, és ezek "jogos" indokok, nemcsak túlféltés. ;)

2012. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindkettő első baba. A fű és a homok kerítéssel zárt játszótéren van.
2012. máj. 21. 13:52
 3/10 anonim ***** válasza:

én sem tartozom a túl aggódósak közé,fűre,földre simán leülhet,kavicsokat szedeget a járda mellől,kutyával játszik,csupa kosz egész nap a folytonos sikálás mellett is...Öltözékben,én már magamhoz viszonyítok,h én fázok/nem fázok,plusz belegondolok abba,h ő mit csinál még,amit én nem,pl. lehuppan a földre,de mellette rohangál fel-alá..stb,remélem érthető mire gondolok..

Viszont a homokban én sem szeretem,ha játszik...Nálunk nincs elkerítve a játszó és simán tele lehet kutya piszokkal(mert sajna az emberek kis része hajlandó csak a felelős állattartásra,értsd összeszedni a kutya után,nem engedni ilyen hely közelébe),aminek nem nagyon örülnék,ha megtalálna...Így kapott itthonra homokozót tescos "tiszta"homokkal:D

2012. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák. Én most aggódom, mert megbetegedett. Ilyenkor elkezdem magam ostorozni, hogy hol hibáztam, sé miért voltam olyan könnyelmű, hogy 20 fokban nem adtam rá harisnyát, vagy miért nem adtam rá fülvédős sapkát, pedig fújt a szél. (amúgy szerinem csak fogzik)

Hol ilyen hol olyan. Van amikor teljesen debil módon óvom féltem, izzadok, hogy tejóég nem öltöztettem alul-túl?? Van amikor halálos magabiztosággal TUDOM, hogy jól csinálom, jól van felöltöztetve. Jó példa valamelyik nap, sütött a nap, de nem volt meleg, azaz 20 fok lehetett, mentünk ki triciklizni...hm hm mit adjak rá, hogy ne gyulladjon meg, de ne is fázzon meg. Body, pulcsika, kardigán, melegítő gatya, zokni, cipő. Utcabeli lány ugyanezt a helyzetet így oldotta meg, egyidős gyerekkel: Body, pulcsi, kantáros nadrág, erre rá egy szőrmés overál, igen...jól olvasod overál, és még egy vastag sapka.

Nem értettem...de hát ő tudja, a gyerek folyamatosan nyígott, sírt, a lány nem értette mi a baja, mondtam neki,hogy melege lehet, nem hitt nekem, pedig ahol tricikliztünk oda végig odasüt a nap, szél nem fújt tehát a hőérzet nem 20 fok volt, hanem sokkal több.

Szóval ki így ki úgy. Olyan ez mint a hozzátáplálás, vagy a cukor téma, van aki ad cukrot van aki nem:-)

2012. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha piszkos lesz az engem sem zavar, folyton kavicsot gyűjt, homokot lapátol, szerel. Rendszeren mosunk kezet és már 1 évesen sem vett semmit a szájába a fiam, tehát ilyen téren nem aggódom.

Viszont az öltöztetésben én is kicsit aggódósabb vagyok. A kisfiam izzadós, ezért mindig kétszer is meg kell gondoljam, hogyan is öltöztetem. A füle egyszer volt már beteg, még kicsi volt, de én azóta kis szélben is sapit húzok inkább. Persze, nem a nyári kánikulában. :) Hanem ebben a bolondos tavaszi időben.

2012. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok túl aggódós, helyettem anyósom az állandóan. Ha együtt vagyunk, nyomja a gyerek fejére a sapkát kapucnival, amit télen én is megtettem, de később már nem, amikor ő még mindig. Ne tegyem a fűbe, ne engedjem, hogy megnézze a homokot, ne sarazzon az udvaron, még amit hoznak neki játékot, azt is többször rájönnek, hogy mégsem kéne odaadni, mert ha véletlenül leesik a kereke, lenyelheti, a triciklivel ne hajtsam olyan gyorsan (normál sétatempó, ő fél óra alatt tett meg vele 20 métert kb.), mert felborulhat.

Engem nem zavar, amikor a barátnőmmel ilyen dolgokban különbözünk, mert max. elmondja, hogy ő még ad rá sapkát, ő azt a játékot nem adja oda, stb., de anyós kiborít, hogy beleszól, én hogyan csináljam.

2012. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. A kérdésedre a válasz lemaradt. :)

Szerintem az aggódás attól is függ, hogy kinek milyen babája van. Betegesebb (könnyen elkap minden félét), izzadós, fázós, stb. Vagy pl a barátnőd babája esetleg mindent a szájába vesz még, ezért fél a fűben hagyni, vagy épp a homokozóban.

2012. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én "parámat" az anyós táplálja.
2012. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én kislányom 13 hós és kábé így vagyok mint te. Leteszem a fűbe, homokba, ha olyan helyen vagyunk, nem fogom hagyni hogy szegény csak a babakocsiból nézze a többi gyereket (még nem jár, csak kapaszkodva, és mászik). Nem érdekel ha homokos, saras, füves stb lesz. Figyelek állandóan, nehogy valamit a szájába vegyen! Főleg a homokot ne. Sapkát nagyon ritkán adok rá, mert nem tűri meg magán. De összességében is azt mondhatom, hogy nem vagyok túl aggódós, legalábbis ilyen dolgokban, inkább olyanokon parázok hogy nehogy elessen és beüsse a fejét, vagy nehogy megfulladjon egy félrenyelt falattól.
2012. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez van. Én kicsit "szabadabbra" engedem a fiamat, barátnőm nem, pedig egy idősek, és mind2 első gyerek. Én lerakom a fűbe, homokba, játszózni is szoktunk. Ő nem. Hát neki így tetszik, az ő babája. Ettől még szoktak együtt játszani, csak a játszóra nem együtt megyünk. :)
2012. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!