Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esti hiszti vagy hasfájás, mi...

Esti hiszti vagy hasfájás, mi lehet?

Figyelt kérdés

7 hetes a kislányom. Minden esténk a horror. Csak sír, csak sír. Ha felveszem kb. 5 percig csendben marad, megint sír. Ha lerakom újabb pár percig csend, újra sír. Közben persze beszélek hozzá, énekelek stb.


Már több dolgot kizártunk:

- nem hinném, hogy a hasa fáj, mert olyankor tekerni szokta magát és feszíteni.

- arra is gondoltam, hogy kevés neki estére a tejcsi, ezért ma tápszert kapott, 150 ml evett. Ez egy kicsit segített- mert valószínűleg tényleg nem elég estére a tejem, eddig ez is baj lehetett.

Reméltem, hogy ha most jól lakik, akkor elmarad a nyűglődés, de evés után aludt kb. 20 percet és jött az ordítás.

Nappal egyáltalán nem ilyen nyűgös, ha fent van. Szépen elvan.

Van ötletetek, hogy mi lehet a baj esténként?



2012. máj. 21. 22:01
 1/9 alaszka ***** válasza:
Szerintem kólika. Az én lányaim is ilyenek voltak. A kisebb most 11 hónapos már, de nálunk az első 3 hónap kész rémálom volt, délután 5-től éjjelig tartó ordítás volt, akármit csináltunk vele. Csak kézben volt jobb egy kicsit, akkor aludt ha fogtuk, ringattuk. A kólika a 6. hét táján szokott általában kezdődni, és ezt az időszakot rendszerint csak túlélni lehet. Én ringattam és szoptattam, és más nem segített. :(
2012. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a hisztit kizárhatod, pár hetes baba nem képes a hisztire.

ő csak így tud kommunikálni és valami nem jó neki, ezt próbálja nektek jelezni de még csak sírással tudja. a hiszti majd hónapok múlva jön elő.

igen, sajnos marha nehéz megtalálni a baj okát. lehet nagyon fáradt, éhes, melege van, fázik, lehet csak szeretne a ciciden lógni, kicsit komfortszopizni, lehet zavarja a fény, lehet vágyik egy kis ringatásra vagy épp nem álmos, szórakoztatásra vágyik, ti meg ágyba próbáljátok dugni :)

az is lehet nem6 tud pukizni vagy büfizni....

sakkozni kell :/

lehet a napirenden kéne változtatni, csúsztatni vagy előre hozni a fürdést, kihagyni az esti utolsó alvást... annyi minden lehet

2012. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 alaszka ***** válasza:
100%
Még annyi hogy sokat olvastam erről anno, és írták, hogy ezek a babák nehezen szokják meg a "kintlétet" anya közelségére, melegségére vágynak, zavarja őket a fény, hiányzik a méh melege...Mi hónapokig úgy aludtunk, hogy a mellkasomra tettem, mert ha letettem egyből felébredt és ordított. Remélem nektek hamarabb vége lesz, kitartás! A tápszer azért segíthetett, mert egy kisit eltelt tőle és bealudt, de ezek szerint eddig sem az éhségtől sírt.
2012. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen mindent megpróbálok ilyenkor, hogy megnyugodjon. A mellkasomon egyébként imád elaludni, de ilyenkor még ott sem jó :(

A szívem szakad meg érte és nem tudom, hogy mit tegyek. Csak féltem, hogy ez a viselkedés teljesen abnormális... viszont, ahogy itt olvasgatok látom, hogy másnál is előfordult.

2012. máj. 21. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég gyakori pár hetes babáknál az esti vigasztalhatatlan sírás. Nálunk is volt ilyen, igaz nem minden este. Fogalmam sincs, miért csinálta a kisfiam, és nálam nem is nyugodott meg, csak az apjánál... Ő fektette magára és dörmögött neki valamit a mély hangján, ez általában bevált :) Végül beadtam a derekam és vettünk neki cumit, onnantól elmúltak az esti sírások, mert a cumival meg tudott nyugodni. Sajnos nálunk a komfortszopizás nem működött, mert állandóan sebes volt a mellbimbóm, és nagyon fájt.
2012. máj. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 alaszka ***** válasza:
Még az jutott eszembe, ami nekünk sírásra a mai napig beválik: zenét kapcsolni, de nem ám valami andalító babazenét, hanem nálunk konkrétan a gyors, ütemes zenéket imádja a lányom, és mikor apa bekapcsolta neki, akkor hirtelen csöndbe maradt és figyelt. :) Ezt azóta is alkalmazzuk. :) Persze nem lehet mindig zenélni.
2012. máj. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kólika sajna szerintem is
2012. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából mindent leírtak az előttem szólok, csak megnyugtatni akarlak, nálunk is ugyanez volt. 5 hetes korától minden nap 5-től 7-ig üvöltött. Csak kézben volt el, ringattam, sétáltam vele, énekeltem neki, a hasamon aludt kb fél órát. Az esti fürdés megnyugtatta. Most 3 hónapos, 1 hete megtalálta az ujját, azóta ilyenkor azt szopizza (nincs játszócumija), így nem sír. Még mindig nagyon igényli ilyenkor hogy csak vele foglalkozzak. A komfortszopizás nálunk sem ment, mert nagyon jött a tejem, és megfájdult tőle a pocija. Ki kell bírnotok ezt a pár hetet, ha tudsz, ilyenkorra hívj segítséget, úgy sokkal könnyebb elviselni. Kitartás!
2012. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lószart nem hisztizhet egy ekkora baba! Annyira okosak vagytok, hogy komolyan könyvet kéne írjatok! Tőletek az Anyák nagyrésze rohangálhatna orvosról orvosra!!!!! Az enyém is 7 hetes és 3 igenis, ha szar napja van hisztizik és nem fáj semmije. Hasa bizonyítottan nem fáj, tisztába van téve, meg van etetve, nincs megfázva, nincs baja! BIZONYÍTOTTAN! Tök egyszerűen hisztizik, mert akkor ketten állunk vigyázba neki
2012. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!