Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elapadt a tej és átálltunk...

Elapadt a tej és átálltunk tápszerre, de azóta besűrűsödött a kaki és nehezen kakil a babám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Először csak kevesebb lett a tej, akkor vegyesen tápláltam,aztán 2 hete végleg elfogyott, azóta csak tápszert eszik 4,5 hónapos kisfiam.


Azóta kakagondok vannak.

NEM kemény, hanem olyan mint egy nagyon sűrű krém.

Emiatt ritkábban van széklete, és amikor van olyan neheezn tudja kinyomni,hogy beleizzad, és hosszú hosszú percekig tart neki.


Hogyan segítsek rajta?

Feltudom valahogyan lazítani a székletét?


2012. máj. 22. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosotokat kérdezd meg, hogyan változtass esetleg a tápszer elkészítésén. Az sokat segíthet. Lehet, hogy eleve váltani is kéne tápit, hisz két hét nagy idő, azóta jó lett volna, ha megvan az átállás.

Ezen kívül a finom pocakmasszázst javaslom, és adj neki több vizet (ha elfogadja).

2012. máj. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

igen, próbáld meg itatni, illetve konzultálj a dokival a tápszerváltást illetően.

Mi kipróbáltunk több tápit is, mind fogta a székletét, úgyhogy végül 5 hósan elkezdtem a gyümölcsöket (doki javaslatára) és azzal teljesen rendben tudtam tartani a székletét. A szilva, őszi-sárgabarack is lazító, és az alma után már a legkezdetibb időszakban is adható. Úgyhogy ha a tápiváltás/itatás nem válik be, akkor sztem hajrá gyümölcsök!!! :)

2012. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Kezd el a hozzátáplálást, vezesd be a gyümölcsöket!

Banánt ne, inkább üveges barack, szilva, alma...

Inni pedig adj neki kecskeméti vagy hipp üveges baba italt.

A barack nagyon jól lazít, lányomnál 2 órán belül volt lágy kaki.

2012. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Az első az itatás és a tápszerváltás legyen mindenképp!

A hozzátáplálást próbáld kitolni féléves koráig, ha sikerül, mert valószínűleg nem tenne neki jót, ha már most elkezdenéd. (A tápszer miatt alapból leterhelt most az emésztése, nem kéne erre rápakolni a szilárd ételekkel...)

2012. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!