Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » éjjel nem alszik 3 hetes...

éjjel nem alszik 3 hetes babám, folyton cicizni akar. Mit tegyek? Már nagyon kimerült vagyok.

Figyelt kérdés

sziasztok!

tudnátok tanácsot adni?

3 hetes a kisfiam. az éjjeleink katasztrofálisak. nappal eszik, alszik: 2-3 óránként ébred és kér enni. általában mellen már be is alszik, és elégedetten alszik tovább.

éjjel viszont megszopttaom és ahogy lekerül a mellemről (általában bealszik és 2 percen belül ébred) elkezd sírni. ilyenkor vissza szoktam tenni. de ez órákon át megy, gyakorlatilag folyamatosan mellen lenne. múlt éjjel este 8tól fél3ig ez ment. amikor már nem tettem egyből vissza, mert reménykedtem, hogy elalszik cici nélkül is (már fáj a mellem a folyamatos szopi miatt), akkor teljesen behergelte magát. közben lábait huzogatta, és nagy adagokat bukott vissza.


gondolom, fájhatott a pocakja a tejek keveredésétől, és a bukás is marhatta, amiatt is sírt.


de mi lett volna a jó megoldás? ja, és nappal kb.1x-2x bukik összesen, éjjel meg 4-5x.



2012. máj. 23. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Az én picim sosem volt olyan, hogy evett, aludt. Mindig fent volt evés után valamennyit. Kezdetben 10 perceket, majd ahogy nőtt egyre többet. 6 hetes korától átaludta az éjszakát. Segíts neki megkülönböztetni a nappalt az éjszakától.
2012. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy keveri az éjszakát a nappallal - nagyon sok csecsemőnél előfordul. Próbáld meg cicin hagyni tovább, ha elaludt (amíg ki nem ejti a szájából + pár perc) vagy akár aludjon veletek (alternatíva - ha megoldható -, ha leszeded a rácsos ágy oldalát és az ágyhoz tolod "hosszabbítóként"). Ha éjszaka szoptatod, sose gyújts villanyt, ne beszélj hozzá vagy csak nagyon halkan, így szép lassan megtanulja, hogy az a csend és sötét ideje. Pelust éjjel csak akkor cserélj, ha muszáj (kakinál). És nálunk a hason altatás vált be, ha bukott is, csak szépen kifolyt a textil pelusra a feje alatt. Ha a torka miatt sír és akar szopizni újra szerinted, kipróbálhatod, hogy kiskanálból pici forralt-és-lehűtött vizet adsz neki.

Kitartás és ha alszik nappal és megoldható (pl. nincs otthon egy nagytesó is), te is aludj vele, minden más megvár.

2012. máj. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi!

ez a gond, hogy van egy 2 éves lánykám is. úgyhogy nappal ő köt le, éjjel a pici.


ágyba már áttettem mellénk, amikor nem volt más megoldás, de arra is felébred, ha messzebb húzódok (hogy alhassak). kiságya közvetlen mellettem van, az lenne a jó, ha szopi végén oda át tudnám emelni. ez kb.8-ból 1x sikerül. lámpából csak hangulatvilágítást kapcsolok.

2012. máj. 23. 11:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szegény! Együtt érzek veled, nálunk is így ment az elején és csak 2ésfél hónapos korában múlt el :)

Nálunk is egész nap evés-alvás volt, aztán éjszaka meg végig evett és ébren volt, meg persze sírt mert nem volt kedve aludni.

Egyik este besokaltam és így próbáltam megoldani: nappal megpróbáltam minél többször ébren tartani, soha nem volt csend mindig ment a rádió vagy a tv. Ha elaludt, akkor soha nem sötétítettem be. Éjszaka viszont mindent sötétben csináltam (max. a bébiörző lámpáját kapcsoltam fel amíg tisztába raktam). Pikk-pakk megszokta és azóta is csak 2szer ébred éjszaka, eszik és már alszik is vissza. Sőt saját magának beállította hogy már 7kor fürdés és ha 7:30kor nincs a cici a szájába(elalváshoz) akkor sírás van! Szerintem így sikerült neki megkülönböztetni a nappalt az éjszakától.

Nálunk szerencsére nem volt sokszor bukás így arra nem tudok megoldást írni neked, de talán ha este mondjuk fürdésnél adnál neki egy pici infacolt akkor lehet segítene neki.

Kitartás, nekem mindenki azt mondta anno hogy az első 2 hónap ilyen kemény. Nálunk tényleg így volt.

Egy 7hónapos kiscsaj anyukája.

2012. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én esti etetésnél és anno éjszakainál még a szemkontaktot is kerültem vele. Semmi fény, semmi beszéd. Sötétség. Éjszaka nem kellett pelust cserélni. Apát is megkértem, hogy amíg altatom, vagy mindjárt tennénk le kerüljük a figyelemfelkeltő dolgokat.
2012. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

4-es válaszolónak különösen. ezen gondolkodtam én is, hogy talán nappal nem kéne hagynom aludni. meg fogom próbálni amiket írtál.

csak a tesó miatt nem egyszerű, mert puszta szeretetből ráfeküdne, meggyömöszölné, ezért a babát be szoktam csukni a szobánkba, ott alszik, így a nagytól nincs veszélyben. viszont így csend és béke van körülötte, így nagy szundik mennek.

ki fogom próbálni, hogy nappal velünk "játszik" a baba. ennyiből előny is, hogy a nagy folytonos piszkálása segít neki ébren maradni.


ha meg nem jön be, akkor talán 2 hónapon belül rendeződünk.

2012. máj. 23. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! 4-es válaszoló vagyok :)

Remélem tényleg segítettem és nálatok is beválik ez a megoldás. Írta az egyik válaszoló hogy még a szemkontaktust is kerülte a babájával. Ezt is alkalmazd ám :), meg lehetőleg ne is szólj hozzá(tudom ezt nehéz megállni), de hidd el megéri.

Majd írj, hogy bevált-e a módszer!

Kitartás :)

2012. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

kezd helyre állni a rend, ma 4 hetes a kicsim.

nappal több nyüzsgést engedek körülötte, a nagytesó sokszor odabújik hozzá, így nem alszik talán annyira mélyen.

éjjel meg eddig is félhomályban, csöndben szoptattam. ő változott, mostmár a 2-3 szopin kívül alszik, nem sír éjjel.

remélem, így is maard.

2012. máj. 30. 14:07
 9/9 Barbara8282 válasza:
Sziasztok az én babám 3 nap múlva 3 hetes és ő is éjszaka sokáig fenn van kajcsi után és nézelődik el van én meg hulla vagyok :) én is azt próbálom hogy nappal ne aludjon annyit és ne legyen olyan csend este pedig este legyen :)Hogy ne bukjon vissza büfiztesd meg jól :)
2015. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!