Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos Fiam nem akar...

9 hónapos Fiam nem akar mászni. Nem gond?

Figyelt kérdés

4 hónapos kora óta kúszik,először hátra,majd előre is. Már nagyon gyorsan tud kotorni. Viszont mászni nem akar pedig már feláll mindenhova,lépeget elég sokat,térdelő pozícióba is szeret mostanság lenni...

Szerintetek érdemes "erőltetnem" a mászást? És hogyan?



2012. máj. 21. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos,h kimarad.Az én lányom felállás után 10 és fél hónaposan kezdett mászni.Nekünk előtte azt mondták,h nem gond ha esetleg kimarad,az a lényeg h vagy kússzon vagy másszon.Bár más doki lehet nem ezt mondaná....
2012. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bár az is igaz,hogy nagy baba(12 kiló,78 ceni). Lehet,hogy a mászás még nehézen menne neki,de nem tudom.
2012. máj. 21. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a hétvégén lesz 11 hónapos,és még mindig nem mászik. 8 hós kora óta kúszik. 9 hósan négykézlábra állt,azóta is hintázik,de nem mászik. Nem ül fel egyedül,és nem áll fel. A múltkor az ortopédus azt mondta,semmi ok az aggodalomra. Én nem erőltetem. Játékokat pakolászok elé,polcra teszem stb.,de nem akar felállni. Tegnap a triciklijén ülésből felállt. Nekem már ez is eredmény.
2012. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen,az én Fiam is hintázik állandóan,már több hónapja. Olyan édes olyankor :)

Igazából annyira nem zavarna a dolog,csak többen állítják,hogy ha ez kimarad akkor későbbiekben lehetnek tanulási nehézségek vagy hasonlók. Remélem ez nem így lesz!

2012. máj. 21. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!