Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Mit...

Tapasztalt anyukák! Mit tegyek vele? Nekem olyan bajom van hogy a pici lányom 3,5 hónapos és egyszerüen nem akar az ágyában elaludni csak a nappaliba akkor is úgy ha szopizik vagy ha a karomba ringatom.

Figyelt kérdés
ha bele teszem az kiságyba akkor el van 10 percig de utána nyavalyog, hisztizik majd sírni kezd.nekem ö az elsö babám ha valaki tudna valamilyen tanácsot adni az jó lenne s megköszönném!
2012. máj. 19. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el ő még nem hisztizik! . szüksége van a közelségedre, ez egy ilyen időszak, nagyon pici még, te jelentesz neki mindent!
2012. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hallottam olyan anyukákat, akik beletették a kiságyba, hagyták, hadd sírjon, aztán 1-2 hét alatt megszokta a gyerek és elaludt magától.

Én ezt nem akartam megcsinálni, az én fiam nagyon sokáig kézben aludt el vagy babakocsiban. Aztán letettem az ágyra, melléfeküdtem, ráztam a kis fenekét, vagy simiztem és elaludt. Én hagytam a nagy ágyon aludni, de volt, hogy beletettem a kiságyba és ott aludt tovább.

2012. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is igy volt... Nekem nem volt szivem sirni hagyni. Mindig szopi közben,vagy ringatva aludt el. Nehéz időszak volt,de legalább nincs lelkiismeret furdalásom,mert mindent megtettem a fiatalember kedvéért:)
2012. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi idős a kislányom, mindent úgy csináltam, ahogy 2-es írta! :-)

Most is épp a nagy ágyban fekszik a nagy takaróval, amin apa illata van.. csak úgy öleli magához :-)

2012. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Mi születése pillanatától a kiságyban altattuk, és sosem vettük ki első szóra, aminek az a következménye, hogy megszokta ezt, és kifejezetten nem szeret hosszan ölben lenni. :D Szerintem ez attól függ, mihez szokik hozzá. A mi életformánk és a millió állatunk egyszerűen nem teszik lehetővé, hogy szopizáson kívül sokat ringassuk, ezért alakítottuk így. Ha a Te életviteled sem engedi, akkor 1-2 napig lesz "hiszti", ha nem veszed föl, de utána szépen megszokja - ezt anyukám mesélte, aki mindkét gyerekénél végigcsinálta. Csak pár napig nehéz, utána viszont sokkal jobb. Talán a babának sem rossz, hiszen ha többet van az ágyában, jobban fejlődik a mozgása is, nagyobb tere van. De ez csak az én meglátásom, persze.
2012. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos baba nem hisztizik és nem nyavalyog, csak az anyukáját akarja, akivel 9 hónapon keresztül minden pillanatban együtt volt. Ha szeretnéd, megadod neki amire vágyik, ez esetben azt, hogy nem egyedül alszik el. Ha viszont neked kényelmesebb, jobb,vagy csak egyszerűen azt szeretnéd, hogy egyedül aludjon el, akkor hagynod kell pár napot szenvedni, és jobb híján megtanul majd egyedül elaludni. Kislányom most múlt 15 hónapos, és még mindig az ölemben alszik el. Nem ringatom, nem ringattam sosem. Egyszerűen csak hozzámbújik, 5 perc, és alszik. Utána teszem be az ágyába. Nekem ezzel semmi bajom, majd fog aludni egyedül is, ha akar, nyilván nem túl hosszú időn belül már nem az ölemben fog aludni.

Kicsit off az előző hozzászólóhoz: a lányom azért, mert ölben aludt el, mindig utált kézben lenni. Sokkal jobban szeretett az ágyon vagy a földön nézelődni. Ez lehet gyerekfüggő is.

2012. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia próbáld meg a letesz-felvesz módszert nálunk bevált!Tedd be a kiságyba ha elkezd sírni vedd ki és nyugtasd meg ha már megnyugodott tedd vissza és ha sír megint vedd ki és így tovább...lehet,hogy 20x-or is el kell ezt játszanod de meglátod egyszer csak azt veszed észre,hogy lerakod és nem sír.Persze másnap megint el kell ezt játszanod vele de ennyi idős baba kb.3 nap alatt megszokja a változást és utána már természetes lesz neki,hogy ha az ágyába berakod ott aludni kell!Jó sok türelem kell hozzá de megéri!
2012. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De ha elalszik és utána lerakod akkor alszik? Akkor csináld így. Még simán normális, hogy ölben alszik el.
2012. máj. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,én nem hagyom egyáltalán sírni egyböl kiveszem, csak én azt hittem azzal rontottam el az egészet hogy az elejétöl kezdve sosem az ágyába volt csak egy párszor,még a mai napig itt alszik napközben az ülögarnitúrán, este meg ha elaludt akkor szoktam az ágyába átvinni, majd éjszaka hozza apa ha felsír közénk eszik és utána velünk alszik reggelig. az én babám eleve nagyon síros volt már az elején hasfájósak is voltunk ami mostanra már csak ritkán van neki, de sokat szenvedtünk az elös 2 hónapban alig aludtam én is valamit de mára már jobb a helyzet, és csak azt akartam ezzel mondani hogy azt hittem hogy felkapatattam a kisfenekét azért nem akar ott aludni ;) mert a védönöm kihangsúlyozta hogy 3 hónaptól már fel lehet öket kapatni.
2012. máj. 19. 23:14
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát a védőnőd egy zseni. :S Az enyém szerint a 8 hónapos babát úgy kell leszoktatni az éjjeli szopiról, hogy rázárjuk a szobája ajtaját, és nem megyünk be hozzá, 3 éjjel alatt leszokik a sírásról, hát no comment...

A problémádra egyébként nem tudok tökéletes megoldást, csak azt, hogy ezek a dolgok rendszerint megoldódnak maguktól. Az enyém 1 éves koráig aludt el cicin, aztán leszokott róla magától, el sem akartam hinni. Igaz, azóta sem alszik el egyedül, 2 éves, de csak a kézét kell fogni, semmi extra.

Viszont kérlek, a hisztizés és felkapatás szavakat egy jó darabig felejtsd el! 1-1,5 éves kor alatt nem hisztiznek (jól emlékszem a fiam első hisztijére 15 hónaposan, mellbevágó élmény volt), a felkapatás meg eleve egy rossz hozzáállást tükröz. Nem Téged szeretnélek bírálni, hiszen sajnos évtizedekig ezt sulykolták az édesanyákba, hogy sírni hagyni, legyen el egyedül, a szoptatást leszámítva észre se lehessen venni stb, pedig Te is érzed, hogy ez így nem oké. A babának ennyi idősen még nagy szüksége van az édesanyja testközelségére, ne félj ringatni, cicin altatni, sőt akár kendőben hordozni! Most csak Rád van szüksége, olyan hamar eljön az idő, hogy azt mondja, hagyd már békén...

Nekem egyébként ez ügyben egy négygyerekes édesanya a példaképem, aki az összes gyermekét így nevelte, és ők talán a környék legaranyosabb, legszófogadóbb gyerekei, értelmesek, önállóak, és soha nem hisztiznek nyilvánosan. Ilyen mind a négy. Úgyhogy én hiszek a módszerben. :)

2012. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!