Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cipő Uj vagy használt?

Cipő Uj vagy használt?

Figyelt kérdés

Lányom 20 hós még soha nem kapott használt cipőt(másnak a cipőjét)

jol teszem. nagyon drága a cipők de nem akarom megkockáztatni hogy gombás legyen a lába vagy bármi legyen. ti is vesztek ujjat vagy használtat is adtok rá?


2012. máj. 23. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

használt cipő nem jó. nem azért mert gombás lesz a lába, hanem azért mert átveszi a láb alakját és az már más lábáét vette fel. így nem jó, gerincproblémákhoz vezet és egyéb rossz dolgokhoz.

nem kell megvenni a legdrágább cipőt, pl. a deichmannben 2000.-ért már jókat lehet kapni

2012. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én olyat ráadok, amit rokon vagy barát adott és max. 1-2x volt a gyerek lábán. Egyébként én sem használom más cipőjét, így a gyerekem sem.
2012. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
rokontól örököltet én is ráadok, ha jó a lábára, amúgy Deichmannosat szoktunk venni, ott 2-3 ezerért vannak már Bobby shoes kiscipők
2012. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Új. Ahogy az első válaszoló írta hosszú távon nem mindegy mit hordunk a lábunkon. 1 használt cipője van, teljesen gumi, nyári szandál, közeli barátoktól kaptuk, mert az ő gyerkőcükre kicsi lett és csak 2X tudták ráadni. Olyan cipőt ami fel tudja venni a talp, lábfej alakját nem adnék rá használtat.
2012. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is sokáig úgy voltam vele, hogy ruhából jó a használt is, de cipőt mindenképp újat veszek. Hát ez változott. :)

Tavaszra kapott a lányom egy új Superfitet (14.000 Ft), de elkezdett motorozni... Azt azért nem akartam, hogy az új cipőt 2 nap alatt tönkretegye.

Vaterán találtam ugyanolyat használtan, megvettem 4000-ért. Nem mindegy. Motorozni és a homokozóba tökéletesen megfelel. A képen is lehetett látni, hogy szép állapotban van, megkímélt, ezért mertem megvenni.

(De ha nem pont ugyanolyan lett volna, mint a másik, akkor nem rendeltem volna. Próba nélkül nem veszek cipőt neki!)

2012. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Új cípőt veszek Neki. Én sem veszek fel használtat. D.D. Step cipői voltak eddig inkább, 5 e körül volt, de harántemelős így mi is a Deichann-ba vettünk most cipőt.
2012. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kerria ***** válasza:

Fehérnemű és cipő mindig új, a többi dologban lehet használt, akár a babámra, akár magamra.

Én még a rokonoktól kapottat sem adom rá.

Az első válaszoló fogalmazta meg jól (én is így gondolom), nem a fertőzések miatt (gomba), hanem a lábformája véget.


Márkásakat nem kap, az ilyen kicsi korban még felesleges, de mindenképpen ragaszkodom az új cipőhöz...

2012. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ráadom a használtat is, ha a családból kapjuk. Azért az ember ha megnézi, látja mennyire van elhasználva. Eleve, olyat már mi sem kapunk, ami rendszeresen volt hordva. Ha a talpa nincs megkopva, megtörve a bőr, és szemmel láthatólag nincs deformálódva semerre a használattól, akkor én örömmel elfogadom.

Inkább egy jó minőségű használt, mint egy olcsó gagyi.

2012. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A cipő az egyetlen dolog amire nagyon figyelni akarok, csak újat, akkor is ha drága. A ruhái kölcsön kapottak vagy turisak. Remélem nem kell ortopédiára hordanom majd.
2012. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Cipőt(és fehérneműt) soha nem adok használtat a fiaimra. Egyik,hogy már ki van taposva és az én gyerekem lába máshogy áll benne, kettő, meg a gombás fertőzéstől tartok. Egyszer adtam használtat a fiamra és olyan gombás fertőzést kapott a lába, hogy húsig fertőződött a baktériumtól. Több,mint fél évig hordtam bőrgyógyászhoz(sok-sok pénzért),mire rendbe jött. A sok szenvedésről nem is beszélve! Na azóta se adok rájuk más által levetett cipőt!
2012. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!